Çocuklarda Beslenme

Çocuğun sağlıklı büyümesi ve sağlıklı bir yetişkin olabilmesi için yeterli ve dengeli beslenmesi ve de ailesinden böyle bir alışkanlığı edinmesi çok önemlidir. Yapılan birçok çalışma, çocuk ve gençlerde görülen obezitenin (şişmanlığın) genetik olduğu kadar çocuğun ailedeki beslenme alışkanlığı ile de bağlantısı olduğunu göstermiştir. Bu durumda özellikle annelere çok iş düşüyor. Çocuğa sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz alışkanlığı kazandırmak için gayret edilmelidir.

Sağlıklı beslenme, bebeklikten itibaren bireylerin bedensel, fiziksel ve ruhi gelişimleri açısından çok önemlidir. Ayrıca ailedeki genetik sağlık sorunlarından korunmada ve de ortaya çıkışını geciktirmede de beslenmenin rolü çok büyüktür. Yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu bebek ve çocuklarda oluşabilecek sağlık sorunlarından sadece birkaçı büyüme gelişme geriliği, obezite, dikkat dağınıklığı, anemi (kansızlık), görmede bozukluk vb şeklindedir.

 

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...