Şeker Hastalığında Beslenme

Bireylerin kandaki şeker düzeyinin olması gerekenden fazla çıkmasına Hiperglisemi (yüksek şeker), düşük çıkmasına Hipoglisemi (düşük şeker) denir. Her iki durumda da kişiler kendi bireysel özelliklerine uygun diyet yapmalıdırlar. Özellikle Tip II Diabet diye adlandırılan erişkin yaşta ortaya çıkan Şeker hastalığında beslenme doğru bir şekilde yapılırsa kontrol altına alınabilir.

İlaç veya İnsülin kullanan hastalar da diyet tedavisi uygulamalıdır, eğer diyet tedavisi iyi uygulanmazsa vücuttaki şeker regülasyon bozukluğu nedeniyle bir takım organlarda geri dönüşümsüz harabiyet oluşabilir ki bunlar böbrek yetmezliği, kalp-damar sorunları, göz problemleri, nörolojik sorunlar (ayaklarda uyuşma vb.), dolaşım bozukluğu nedeniyle kangrenler vb. şeklindedir. Bu yüzden şeker hastalığında doğru bir diyet yapmak önemlidir.

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...