Omuz eklemi vücudun en hareketli eklemidir ve sadece kolumuzu hareket ettirmekle kalmaz aynı zamanda elimizin de hareket etmesinde yardımcıdır. Omuz protezi uygulamasındaki temel amaç; omuz eklemi kireçlenmesine bağlı olarak ortaya çıkan ağrı ve eklem hareket kısıtlılığının ortadan kaldırılarak yaşam kalitesini yükseltmektir.

Omuz protezi ameliyatının yapıldığı hastalıklar omuz eklemi kireçlenmeleri ile omuz başı kırıklarıdır.

Omuz eklemi kireçlenmeleri; birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlar nedeni bilinmeyen artrozlar, geçirilmiş bir travma sonrası ortaya çıkmış olan artrozlar (posttravmatik), romatizmal hastalıklara bağlı olarak gelişenler (romatoid omuz artropatileri), omuzu hareket ettiren kasların kirişlerinin yırtıklarına bağlı olarak meydana gelenler (rotator kaf yırtığı artropatileri) ve yerine konmamış eski omuz çıkıkları sayılabilir.

Omuz başının 3-4 parçalı kırıklarında; da kısmi omuz protezleri (parsiyel protez) yapılmaktadır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...