Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir.

Saç dökülmesinin nedenleri; genetik faktör, hormonal değişiklikler, yaşlılık, psikolojik sorunlar, ilaç kullanımı, tiroid hastalıkları (hipotroidi, hipertroidi), demir eksikliğine bağlı kansızlık, çinko eksikliği, proteinden fakir beslenme, bilinçsiz diyetler, yüksek ateşli hastalıklar, bazı ilaçlar (doğum kontrol hapları, antidepresan ilaçlar, bazı mide ilaçları, A vitamini fazlalığı vs.), stres, saç koparma hastalığı (trikotilomani), kanser tedavileri, kazalar (yanık, travma), saçlı deri enfeksiyonları (bakteriyel, mantar), bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklar (Lupus vs.), saçları çok sıkı toplamak, mevsimsel dökülmeler olarak sıralanabilir.

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...