FUE ve FUT Yöntemi Arasındaki Fark Nedir?

Fut yönteminin, Fue yönteminden en önemli farkı saçın alınış şeklidir. Ayrıştırma ve nakletme işlemleri aynı şekilde yapılır. Fut yönteminde donör bölgeye dikiş atılması gerekir.

Fue tekniğinde, saç kökleri iki kulak üstü ve ense bölgesinden tek tek micro motorla alınır, sonra 1′li, 2′li ve 3′lü gruplara ayrılır, mikroskop kullanmaya gerek yoktur. Fut tekniğinde ense bölgesinden flep parçası kesilerek çıkartıldıktan sonra, saç kökleri mikroskop altında gruplarına ayrılır.

Fue tekniğinde ense bölgesinde operasyon sonrası yara izi oluşması beklenmez. Fut tekniğinde ense bölgesinde dikiş izi kalmaktadır. Fue tekniğinde ense bölgesinde uyuşukluk ve gerginlik oluşması beklenmez.

Fut tekniğinde flep alınan bölgede ortalama 2-4 ay uyuşukluk hissi olabilir. Ayrıca dikiş atıldığı için arka bölgedeki ciltte gerginlik hissi oluşmaktadır. Fut tekniğinde hasta eve gidince kök alınan yerde ağrı olabilmektedir, Fue tekniğinde işlem sonrasında ağrı olmamaktadır. Fut tekniğiyle yapılan operasyon sonrasında hastalarda iş gücü kaybı Fue’ ye göre daha uzundur.

Fue yöntemi dikişsiz ve daha yeni bir yöntem olduğundan tercih edilir.

 

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...