Saç Ekiminde Greft Nasıl Hesaplanır?

Greft, saçın kökü anlamına gelir. İdeal bir greftte ortalama 2-3 saç teli bulunur. Saç ekiminde dikkat edilecek en önemli hususlardan biri de saç teli ile greftin karıştırılıyor olmasıdır. Örnek verecek olursak; 3.000 greftin ekimi ortalama, 9.000 saç telinin ekimi anlamına gelir.

Greft hesaplama; greft alınacak bölgenin incelenmesi sonucunda, ekilecek bölgedeki açıklığı kapatacak uygun kök sayısının belirlenmesidir. Bu tespit Uzman hekim tarafından, saç ekimi yapılacak kişinin donör bölgesi (saç alınacak kısım) ve saç ekimi yapılacak alanı incelenerek yapılır.

Saç dökülmesinde birinci tip dökülmede; 1.500 greft ekim yapılır. İkinci tip dökülmede 1.500-3.000 arası, daha nadir görülen üçüncü tip dökülmelerde ise 3.000 ve üzeri greft ekimi yapılır

 

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...