Meme Küçültme

Büyük memeler çok genç yaşlarda çekici gibi görünse de, kısa sürede yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybeder ve sarkar. Kilo alıp verme ve gebelikler memelerin daha da büyüyüp sarkmasına neden olur. Büyük memeler insanları olduklarından daha iri, hantal ve yaşlı gösterir. Özellikle genç kızlarda utanma hissi yaratabilir. Memeleri büyük olan genç kızlar bunları gizlemek için kambur durmaya başlar, bol elbiseler giyerler. Dar kıyafetlerden ve spor aktivitelerinden uzak dururlar; bu da kilo almalarına neden olabilir. Sosyal ilişkileri bozulabilir, içe kapanabilirler. Erkek arkadaşları ile sağlıklı ilişkiler kuramayabilirler.

Büyük memeler boyun, sırt ve omuz ağrılarına yol açar, zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklara neden olur. Sütyen askıları bir süre sonra omuzları deforme eder. Memelerin alt tarafı sürekli terli ve havasız kaldığından zamanla tahriş olur, deri sorunları ortaya çıkar. Büyük göğüslü bir kadın omuz, boyun ve sırt ağrısı problemleri ile yaşamak zorunda kalır.

Meme küçültme ameliyatlarında amaç, memelerin vücuda orantılı bir şekilde küçültülmesidir. Bu işlem yapılırken meme aynı zamanda dikleştirilir ve konik bir şekil verilir. Meme küçültme ameliyatlarında 3 temel işlem yapılır: meme başının yukarıya taşınması, meme küçültülerek konik bir şekil verilmesi ve deri fazlasının kesilerek atılması.
devamı ...