Özel Cilt Bakımları


 
Sağlıklı bir cilt, insanın görünüşünün en önemli parçasıdır. Cildimiz UV ışınları, makyaj, stres, hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi sorunların çözümünde cildimizin temizlik ve bakımına dikkat etmemiz gerekir. Cilt bakımı akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranın düzenlenmesi ve ince çizgilerin azaltılması için uygulanır. Kliniğimizde cilt bakımına başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılır, cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olup olmamasına göre cilt tipine uygun programlar düzenlenir. Ayrıca evde kullanılmak üzere cilt bakım ürünleri de kişiye tavsiye edilir.

Kliniğimizde kişiye özel doğal cilt bakımları mevcuttur. Bunlar arasında nem bakımı, akne (sivilce) bakımı, anti-aging bakımı ve oksijen bakımı gelmektedir. Temel cilt bakımlarının yanı sıra tedaviye yönelik kür bakımları da uygulanmakta, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına en uygun en doğal çözüm sunulmaktadır. Temel tedavilerde dengesiz hormonal hareketlerin getirdiği olumsuz sonuçların ciltte yarattığı dehidrasyon, sebum artışı veya azalmasını çözmekte ve cildi normal haline dönüştürmektedir.

Nar özü ile yapılan özel bakımlarımızla ışıltılı, sağlıklı, arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Nar özü, iyileştirici etkisinin yanı sıra antioksidan, onarıcı, nemlendirici etkiye sahip olup ayrıca güneş koruma ürünlerinin SPF etkisini de arttırıcı özelliğe sahiptir. Özellikle yaz sonu güneşin yarattığı hasarı onarmak için nar bakımı öneriyoruz. Her yaş grubuna uygulanabilen, çok sağlıklı olan bu bakım detoks etkisi nedeniyle de kişinin kendisini çok iyi hissetmesini sağlar. Evlilik hazırlığındaki genç kızlarımıza, özel kutlama için hazırlanan kişilere bu bakımı öneriyoruz. Cildin yapısı ve durumuna göre seanslar halinde uygulanabilir.