Saç Tedavisinde Fibroblast (Fibrocell) Kök Hücre

Fibroblast (fibrocell) hastanın kendi hücrelerinden elde edilen, zamanın etkilerini geriye çeviren Otolog Fibroblast Hücresel Tedavi yöntemidir.

Fibroblast Hücre Gençleştirme Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Fibroblast hücre gençleştirme yönteminde öncelikle kulak arkasından 3 mm. çapında bir doku örneği alınır. Alınan doku, gelişmiş ileri teknolojili laboratuar şartlarında otolog hücre kültürleri vasıtasıyla özel bir işleme tabi tutulur ve fibroblast hücreleri üretilir. 4 hafta sonunda, fibroblast hücreleri uygulamaya hazır hale gelir.

Uygulama 3 seans halinde yapılır ve her seansta cilde veya saç derisine 20 – 40 milyon arası fibroblast hücresi enjekte edilir. Toplamda ortalama 100 milyon fibroblast hücresi verilmiş olur.

Cilde veya saç derisine enjekte edilen genç ve taze fibroblast hücreleri, bırakıldıkları bölgede faaliyete geçerek kollajen ve elastin üretimi yaparlar; ciltte veya saç derisinde kuvvetli bir anti-aging aktivite gösterirler. Böylece doğal bir şekilde cilt gençleştirme ve saçların güçlenmesi sağlanmış olur..

Fibroblast Hücre Gençleştirme Nerelere Uygulanabilir?

Fibroblast hücre gençleştirme ile cildin gençleşmesi istenilen yüz, boyun, dekolte, el gibi vücudun farklı bölgelerine ve saçlarını güçlendirmek isteyen bay ve bayanlara rahatlıkla uygulanabilir.

Fibroblast Hücre Gençleştirme Yönteminin Avantajı Nedir?

Fibroblast (Fibrocell), FDA tarafından onaylanmış bir yöntemdir ve diğer anti-aging uygulamalarına göre etkisi çok daha uzun sürelidir. Ayrıca kişinin kendi hücresi kullanıldığından doğal bir yöntem olup yan etkisi yoktur. Bu yöntem Avrupa ve Amerika’da birçok ünlü tarafından uygulanmaktadır.