Terleme Tedavisi (Hiperhidroz)

Yoğun terbezlerinin bulunduğu bölgelerde ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanan aşırı terleme, çok rahatsız edici olup kişilerin yaşamını olumsuz etkiler. Rahatsız edici koltuk altı, eliçi ve ayakaltı terlemelerinde botox tedavisi son derece başarılı ve yaşam kalitesini yükselticidir. Etkisi 8 ay, hatta bir yıl sürer. Botoks tedavisi, iş arasında yapılabilen ve günlük yaşamınızı etkilemeyecek uygulamalardır. Yapıldığı gün işinize devam edebilir, davetlere gidebilirsiniz.

Terleme Tedavisi

Halk arasında soğuk soğuk terleme olarak da kullanılan hiperhidrozun kelime anlamı aşırı terlemedir. Terleme, vücudun kendini serinletmesi için kullandığı en önemli yollardan biridir. Hiperhidrozlu insanlar ısı kontrolü için gerekenden çok fazla ter salgılarlar.

Bölgesel aşırı terleme genellikle koltukaltı, el veya ayak içinde görülür. Nadiren yüzde de görülebilir. Her 100 kişiden birinde hiperhidrozun bir türü görülür.

Bölgesel aşırı terleme tedavisinde botox başarı ile uygulanan yöntemlerden biridir.

Botox, aşırı terleme tedavisinde (Hiperhidroz) nasıl etki eder?

Botox deri altına enjekte edilen bir ilaçtır. Yıllardır çeşitli tıbbi durumlarda, kırışıklık tedavisinde ve terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır. Botox, ter bezlerine ulaşan sinir iletilerini bloke ederek, ter bezlerinin ter üretimini geçici süreyle engeller. Etki uygulanan yerle sınırlıdır. Vücudun diğer yerlerindeki terleme, kesilmeden devam eder. Botox, yapıldığı bölgedeki duyu hislerini etkilemez, sadece ter bezlerini etkiler.