Plastik Cerrahi

Burun Estetiği

Burun estetiği hakkında bilgi almak, sonuçlarını görmek, öncesi sonrası görselleri talep etmek ve burun estetiği operasyonları hakkında genel bilgilere erişmek için ilgili sayfayı ziyaret edin.

Devamını Oku

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak problemi, her yirmi kişiden birinde görülebilen, düzeltilmesi mümkün olan bir problemdir. Kepçe kulak estetiği konusunda ayrıntılı bilgiye erişmek için ilgili hizmet sayfasını ziyaret etmeniz yeterli.

Devamını Oku

Meme Estetiği

İstanbul avrupa yakasında meme estetiği hizmetleri sunan estetik merkezimizin, hizmet detayını okuyarak meme estetiği konusunda bilgi alın, randevu seçeneklerine ve iletişim alternatiflerine erişin.

Devamını Oku

Plastik cerrahi bilim dalının büyük bir kısmını estetik cerrahi oluşturmaktadır. Genel olarak estetik cerrahi olarak bilinse de el cerrahisi, yanık tedavileri ve mikro cerrahi de içeriğinde yer alan geniş bir alana sahiptir. Vücut yapısının görünümünün güzelleştirilmesi, meydana gelen hasarların giderilmesi, kişinin beklentilerini karşılamaya yönelik her cerrahi müdahale için hizmet veren bir alandır. Temel amaç olarak bakıldığında cerrahi müdahaleler sağlık sorunu olmasından çok estetik kaygılardan oluşur.

Plastik cerrahi birimlerinde estetik alanında başta olmak üzere birçok alanda eğitim verilir. Estetik sorunların çözümlenmesini amaçlayan plastik cerrahi aynı zamanda birçok hastalığa neden olan sağlık sorunlarının da giderilmesini amaçlar. Burun estetiği nefes alınmasının zorlaşması ya da göğüs estetiğinde memelerin büyük olmasından dolayı yaşanan sağlık sorunlarının giderilmesi için plastik cerrahi bilim dalı ilgilidir. Plastik cerrahi genel olarak bakıldığında görünümde yeniden yapılandırma ve düzenlemelere gidilmesini sağlayan bir bilim dalıdır. Vücudun karakteristik yapısıyla ilgilenen ve yeni bir görünüm kazanması için tüm yapılan cerrahi operasyonları içerisinde barındırır.

burun plastik cerrahisi

Kişinin görünümünün düzenlenmesinin yanı sıra görünümden kaynaklı meydana gelebilecek ya da gelmiş olan hastalıklarında giderilmesine fayda sağlayan geniş kapsamlı bir bilim dalıdır. İlgilendiği alanlara göre farklı isimlendirilen plastik cerrahi bilim dalı rekonstrüktif cerrahi ve kozmetik yani estetik cerrahi olarak iki dala ayrılır. Yapılan işlemlere göre isimlendirilen plastik cerrahi bilim dalı dış görünüm güzelleştirmenin yanı sıra doku işlevlerinin de bozulmamasını amaçlar.
 

Plastik Cerrahi Operasyonları Nelerdir?
 

Plastik cerrahi iki ana gruba ayrılır. Bu gruplandırmalar ilgilendikleri dal ve yapılan işlemlerle ilgili olarak farklı isimlendirmelerle bilinir. Plastik cerrahi operasyonları nelerdir? Dendiğinde ilk grupta plastik rekonstrüktif cerrahi gelir ve iyileştirme tedavilerinde kullanılan bir bilim dalıdır.

Bireylerin dış görünümünü düzeltmeyi amaçlasa da asıl işlevi dokuların fonksiyonlarının geri kazanılmasıdır. Örnek vermek gerekirse herhangi bir nedenden dolayı kopmuş olan bir uzvun yerine geri dikilerek eski işlevinin geri kazandırılmasıdır.

Bir diğer plastik cerrahi operasyon ise kozmetik plastik cerrahidir. Bu grupta dış görünümün düzeltilmesi ve beklentileri karşılayacak şekilde şekillendirmesine yardımcı olur. Tüm yapılan işlemler kişinin dış görünümünün düzeltilmesi içindir. Baş boyun ve herhangi bir bölgeye kolaylıkla, güvenle, başarılı bir şekilde estetik operasyon yapılabilir. Plastik cerrahların aldıkları eğitimlerde operasyonlar uygulama bölgelerine göre çeşitlendirilir ve her cerrahın uzmanlık alanları farklılıklar gösterir.
 

Burun Estetiği


Rinoplasti denilen burun estetiği operasyonları günümüzde gelişen teknoloji sayesinde sıklıkla uygulanan estetik müdahaleler arasında yer alır. Kişilerin burun yapılarında herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen hasarların düzeltilmesi ve şekil bozukluklarının giderilmesi için etkili bir estetik operasyondur. Kişi operasyon sonrasında istediği burun yapısına kolaylıkla ulaşabilirken aynı zamanda nefes alamama gibi sağlık sorunlarının da önüne geçerek tedavi edici özelliği mevcuttur.


Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burunda meydana gelmiş olan deformasyonların düzeltilmesi için uygulanan burun estetiği operasyonları şekil bozukluğu seviyesine ve hastanın durumuna bağlı olarak farklı yöntemler kullanılarak yapılır. Açık ya da kapalı olarak yöntemleri bulunan burun ameliyatlarında öncelikle muayene olunması ve tüm tetkiklerin tam olması önemlidir. Öncesi ve sonrası için fotoğraf çekimleri yapılırken operasyon sonrasında görünecek burun ile ilgili görseller hastaya gösterilmelidir. Genel anestezi altında yapılan operasyonlar 2 saat gibi bir sürede tamamlanır. Hangi yöntemin uygulanması gerektiği konusunda uzman hekimler hasta durumuna göre karar verirken doğru yöntemin kullanılması operasyon başarısını arttıran önemli bir etkendir.
Meme Estetiği


Memelerin form kayıplarında, küçük ya da olması gerekenden büyük olması halinde göğüslere uygulanan tüm estetik uygulamalara meme estetiği denir. Meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme gibi cerrahi operasyonları içerisinde barındıran estetik işlemler günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer alır.

Memelerin küçük ya da büyük olmasından dolayı oluşabilecek sağlık sorunları içinde önlem niteliğinde olan operasyonlar genel anestezi altında yapılarak uzman hekimlerin kontrolünde hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. Günümüzde sağlık merkezlerinde başarılı şekilde tamamlanan meme estetiği operasyonları kişilerin kaybolan öz güvenlerini geri kazanmalarına, oluşan rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olan başarılı bir uygulamadır.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde kısa sürede memelerden dolayı oluşan sorunların giderilmesi mümkün olup komplikasyon gelişmeden tamamlanan ve beklentilerin karşılandığı estetik işlemlerdendir. Meme estetiklerinde amaç hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu beklentilere bağlı olarak doğru estetik uygulamanın yapılmasıdır. 20 yaşından itibaren her sağlıklı birey için uygulanabilecek bir cerrahi operasyon olan estetik işlemler doğru şekilde uygulanırsa sağlıklı ve güvenli uygulamalardır. Kişi meme estetiği işlemleri sayesinde kendini daha iyi hisseder.


Meme Estetiği Kimlere Uygundur?


Göğüsler için yapılan her müdahale ihtiyaçları karşılamaya yönelik olup hastaların beklentilerini karşılamalıdır. Meme dikleştirme, meme büyütme ya da küçültme olarak hangi operasyon uygulanacaksa hastanın uzman hekimler tarafından tetkikleri tamamlanarak uygunluğu belirlenmelidir. 20 yaşını geçmiş ve fiziksel gelişimini tamamlamış olan her birey ihtiyaçları dahilinde meme estetiği operasyonlarını tercih edebilir.

Memelerin görünümleri dışında kanser ya da farklı bir rahatsızlıktan dolayı göğüslerini kaybetmiş kişilerde, hamilelik emzirme gibi dönemlerden sonra oluşan form kayıplarının giderilmesi, göğüslerinde orantı olmayan kişilerde uygulanabilecek tüm cerrahi işlemler meme estetiği alanında yer alır. Uzman hekim muayenesi sırasında beklentilerin doğru aktarılması ve bu beklentilere uygun operasyon yöntemlerinin kullanılması sonuçların başarısını arttırır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...