Yaşlanma ile beraber cildin hyaluronik asit içeriğinde azalma olur ve cildin su tutma kapasitesi azalır. Bunu takiben cilt altı kollagen ve elastin liflerinde kırılmalar meydana gelir. Kırılmalar önce kırışıklıklara daha sonra sarkmalara sebep olur. Kullanılan mimiklerse kırılmaları hızlandırır ve oluşan cilt altı doku kaybına bağlı olarak kırışıklıklar derinleşir. Derinleşmiş yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık kullanılan metod dolgudur.

Dolgu Yapılabilen Bölgeler

Burun-ağız arası çizgiler,

Dudak,

Dudak çizgileri,

Şakak bölgesi,

Alın ve göz etrafındaki ince çizgiler,

Ciltteki yaraları doldurmak için sorunlu bölgeler


Kliniğimizde dolgu maddesi olarak, vücudumuzda bulunan bir madde olan hyaluronik asit kullanmaktayız. Uygulama öncesi test gerekmez. Kullanılan dolgu tabii (geçici) dolgudur. Kliniğimizde kullandığımız dolgunun kalıcılığı 12 -18 aydır. Dolgu işleminin başarısı, yapan doktorun deneyimi ve ürün kalitesiyle artış gösterir.

Cilt Altını Nemlendirmek ve Lifting Oluşturmak İçin Kullanılan Dolgular Nelerdir?

Dolgu ürünlerinin daha az yoğun ve özel olarak hazırlanan formları mevcuttur. Bu dolgu ürünlerini, tüm yanak ve ihtiyaç olan bölgelere enjekte ederek yüzde lifting etkisi oluşturulabilir. Daha genç ve diri cilt oluşması sağlanır. Bu tür dolgular ellere yapıldığında ellerde de gençleşme oluşur.

Dolgular genellikle 1cc enjektörlerde bulunur. Dolgu fiyatları, kullanılan enjektör sayısına göre ve kullanılan ürüne göre belirlenir.

Doğru bölgelere, doğru dolgu yoğunluğunda ve doğru miktarlar verildiğinde çok güzel görünüm elde edilir ve cildin ömrü uzatılır.

Dolgu Sık Sorulan Sorular

Dolgu nedir, dolgu nasıl yapılır?


Dolgu; yüzde veya vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan, var olan doku eksikliğini doldurma işlemidir. 3 çeşit dolgu vardır.

Geçici dolgu,

Kalıcı dolgu,

Kişinin kendi vücut yağından oluşturulan dolgular. Liposuction ile alınan vücut yağının özel muameleden geçirilerek o kişiye enjekte edilmesidir. Estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.


Geçici dolgular içinde en çok kullanılan Hyalüronik asit içeren dolgulardır. Polisakkarit olan doğal şekerdir. Çok geliştirilmiş olup her bölge için farklı yoğunlukta çeşitliliği vardır. Kalıcı dolguların yan etkisi olduğundan çok ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir, tercih edilmeyen dolgulardır. Yağ dolguları, vücudun herhangi bir bölgesinden alınıp hazırlandıktan sonra kullanılır. Cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Dolguların süresi ne kadardır?

Geçici dolguların süresi eskiden 3-4 aydı ancak artık dolgular çok geliştiğinden dolayı daha uzun etkisi vardır. Kliniğimizde FDA onaylı dolgular kullanılmakta olup etkisi yaklaşık 1 yıldır. Hareketsiz bölgelerde dolgu etkisi daha da uzun sürer.

Dolgular hangi bölgelere yapılır?

Dolgu çökme ve doku kaybı olan yüz ve vücuttaki her bölgeye yapılabilir. Kişi bütün olarak değerlendirilmeli ve öneriler ona göre yapılmalıdır.  

Dudak, şakak, yanak, çene düzeltmek, burun şekillendirmek, yüz şekillendirmek, asimetriyi düzeltmek, kaş arası derinliğini, vücutta rahatsız eden bölgeleri düzeltmek (örn: derin sırt gamzesi v.s) amacıyla da dolgu uygulanabilir.

Ayrıca dolgu maddelerinin cilt altına uygulanan daha az yoğun formları, tüm cilt altına verilerek daha diri, parlak bir görünüm oluşturulması da sağlanır.

Dergi ve televizyonlardaki yapay görünümler bizleri korkutuyor, bu görüntüye neden olan uygulamalar nelerdir?

Bu çok sık sorulan bir sorudur. Hatta halk arasında en çok bilinen işlem botox olduğu için, bu görüntülerin botox ile mi oluştuğu sorulur. Bu görüntüler pek çok işlem ve operasyon sonucu oluşabilir. Çoğunlukla abartılı görünüm yaptıranlar, bu görüntüyü arzulayanlar, doktorları da o noktaya zorlamaktadır. Bu konudaki başarı, hastanın tam olarak isteğini algılamaktan geçer. Hasta ile gelinebilecek en doğru noktayı iyi ifade edebilmek, en sağlıklı yöntem ve ürünü deneyimli bir şekilde uygulamakla mümkündür.

Dolgu fiyatları nedir?

Dolgu fiyatları uygulanacak bölgeye ve miktara göre değişiklik gösterir.

 

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...