Doğuştan Çarpık Ayak

Doğuştan çarpık ayak en sık görülen doğuştan ayak deformitesidir. Etkilenmiş olan ayak, bilekten içe dönmüş şekilde görülür. 1000’de 1-2 doğumda görülür. Erkek bebeklerde 2 kat fazla görülür. Anne karnındaki mekanik basınç, ayak kıkırdak gelişim sorunları, genetik durumlar ve sinir lezyonları doğuştan çarpık ayağa sebep olur. Doğuştan ve pozisyonel olan çarpık ayak birbirinden ayrılmalıdır. Doğuştan çarpık ayak teşhis edildiği anda bir ortopedi muayenesine gönderilmelidir. Deformite sınıflandırıldıktan sonra alçıyla düzeltme tedavisine başlanır. Haftalık yaklaşık olarak 3 ay boyunca alçılama yapılır. Esnek olmayan vakalarda düzeltici alçı tedavisinden sonra cerrahi tedavi gerekebilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...