Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Bölgesel incelme olarak da geçer. Bölgesel zayıflamada basen, göbek, bacak, kalça gibi yağın fazla depolandığı bölgelerde uygulanan yöntemlerle bölgesel incelme sağlanabilir.

Kliniğimizde bölgesel zayıflamaya yönelik Intralipoterapi, Slim-up, Ultrason (İnce kavitasyon), Karboxiterapi, Vibrasyon (Nemes), VellaShape 2, Tıbbi Masajlar ve Vücut Maske Uygulamaları yapılmaktadır. Bu yöntemler, metabolizma hızını arttırır ve kasları çalıştırır böylece bölgesel yağların parçalanması sağlanır.

Bölgesel dolaşımdaki zayıflığa ve yağ hücrelerinin artmasına bağlı olarak, hücre sıvısının azalması ve bölgesel toksinlerin yeterince atılamaması sonucunda istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasıdır. Çoğunlukla kadınlarda, daha az oranda da erkeklerde görülür. Muayeneden sonra kişiye özel tedavi programı oluşturulur. Selülit için birçok uygulamamız mevcuttur.

Selülit Tedavisi

Selülit, uygun beslenme programı, Mezoterapi, Ultrason Uygulaması, Slim-up Vella-Shape 2 ve Selülit Masaj Programları ile %80 ölçüde azaltılabilir.

Selülit tedavisinde mutlaka kişiye özel tedavi programı oluşturulmalıdır. Kliniğimizde tüm vücut muayenesini takiben selülit derecesi, yeri, dokunun durumuna göre tedavi programı oluşturulur.

Intralipoterapi:

Ne kadar dikkat edilse, spor yapılsa dahi bir türlü şekle girmeyen bölgesel fazlalıklar için ameliyatsız yöntem olan "Intralipoterapi" yöntemi ile bir kaç seansta inatçı yağ hücreleri küçültülebilir.

Yağ dokusu içerisine kanül yardımı ile yatayda bir veya iki noktadan girerek Aqualix isimli ilacın özel bir teknikle uygulanır. Özelliği, dokuda su emilimini başlatır. Derinin dış yüzeyine uygulandığında, solüsyonun enjekte edildiği bölgede, tedavi edilen dokuda bulunan organik sıvıların süzülmesini arttırarak, bir mikrokavitasyon süreci başlatır. Bu protokole kavitasyonel yağ hücresi ölümü denir. Sonuçta; gözle görülebilir, ölçülebilir incelme gerçekleşir. Cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir.

Uygulanabilen Bölgeler:

Göbek ve çevresi

Bacak içleri

Diz üst ve kenarları

Basenler

Gıdık bölgesi

Sırt

Kollar

Uygulama Sayısı:

Bölgedeki yağ dokusuna göre 2-6 seans yeterli olmaktadır. Seans sıklığı isı 3 hafta aralıklarlar olması tavsiye edilir.

Uygulanmaması Gerekli Durumlar:

Hamileler, kanser hastaları, kemoterapi tedavisi alanlar, ciddi allerjisi olanlar ve otoimmun hastalığı olanlara uygulanmamalı.

Uygulama Sonrası:

Kızarıklık görülse de bu etki 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer. İçerisinde anestezik olduğu için ağrı yok denecek kadar azdır.

Slim-up

Slim-up, 16 elektrodun adale baş ve sonlarına bağlanarak, kasların hareket ettirilmesiyle uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama sırasında cihazın verdiği kızılötesi ışınlar sayesinde metabolizma hızlandırılarak, karın, kalça ve bacaklardaki lokalize yağlar azaltılarak, kaslar sıkılaştırılır. 6 infrared ışık kaynağından çıkan ışınlar deri tabakalarını geçerek derin dokularda ısı artışı sağlar. Böylece kan dolaşımını uyarır ve dokudaki yağ metabolizması artar. Vücudun şekillendirmesinde çok yönlü faydalar sağlar. Selülit problemine de somut çözümler getiren bu cihaz vücudu şekillendirirken, kilo kaybına da yardımcı olur. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve CE onaylı bir teknolojidir.

Slim Up Yönteminin Pressomasaj Etkisi

Vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımını hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan ödemin tedavisinde kullanılır.

Slim Up Yönteminin Selülite Yararları

Selülitlerin en belirgin sebebi, dolaşım bozukluğudur. Basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Özellikle liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası oluşan hematom ve ödemlerin tedavisinde de uygulanır. Lenf ve kan dolaşımı durgunluğu ile savaştığı için drenaj etkisinin de yardımıyla selülitlerin yok edilmesinde faydalıdır.

Karın, kalça ve bacaklardaki lokalize yağları azaltıp, kasları sıkılaştırır. Selülit problemine somut çözümler getirir. Portakal kabuğu görüntüsünde yüzde 65’lik azalma sağlar. Vücudu şekillendirir. Metabolizmayı hızlandırıp, kilo kaybı sağlanır. Seanslar sadece 45 dakika sürmektedir. Öğle aralarında güzellik molası verebilmenizi sağlar. Haftada 2 veya 3’er seans olarak uygulayarak, 15 seansta Slim-Up ile 1,5 ay içinde 2 beden incelmek mümkündür.

Mezoterapi

Mezoterapi; tedavi edilecek bölgeye 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak çok küçük miktarlarda ilaçları bölgesel olarak enjekte etmeye dayanan tıbbi bir yöntemdir. İhtiyaca göre kullanılacak ilaç karışımları da değişir. İlaç karışımları; vitamin, mineral, aminoasit, enzim, homeopatik ilaçlar, hyaluronik asit gibi karışımlardan oluşur.

Mezoterapi; yaklaşık 8-16 seans arasında uygulanır. Haftada 1-2 seans veya 10 günde bir uygulanır.

Selülit ve Bölgesel Zayıflamada Mezoterapi

Mezoterapi ile zayıflamada; cilt altı yağ çözücüler, kan dolaşım düzenleyiciler, ödem çözücüler ve dolaşımı arttıran ürünler kullanılır. Böylelikle, yağ kitlesi azalırken ödemin çözülmesiyle ve dolaşımın artmasıyla portakal kabuğu görünümü de düzelir, istenen bölgede incelme olur.

Selülit,

Bölgesel zayıflama,

Saç dökülmesi, saç canlandırma,

Çatlaklar,

Yüz gençleştirme.


Mezoterapinin uygulanmaması gereken durumlar nedir?

Kalp yetmezliği,

Diyabet (Şeker Hastalığı),

Böbrek hastalıklarında,

Kan sulandırıcı alanlarda.


Mezoterapinin yan etkileri nedir?

Hafif yanma ve kaşıntı görülebilir,

Morluk ve kızarıklık görülebilir. Çoğu morluk 5-7 günde geçer.


Mezoterapi fiyatları nedir?

Mezoterapi uygulaması yapılacak bölgeye ve kişinin ihtiyacına göre değişmekte olup, kesin fiyat için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ultrason (İncekavitasyon)

Cilt yüzeyinde düşük frekanslı ses dalgalarının yarattığı titreşimlerle dokulardaki mikrodolaşımda artış, drenaj olur. Doku derinliklerinde ısınma, yağlarda çözünme olur. Ultrasonun Yüz (Ultrason Lifting) ve Vücut uygulamaları vardır.

Ultrason (İncekavitasyon) ile Yüz uygulaması nedir?

Problarla yüz cildine masaj yaptırır gibi uygulanan ultrason, ciltte yarattığı masaj ve vibrasyonla kollajen stimülasyonu yarattığı gibi mikro dolaşımda yaptığı hızlanma ile dokuda canlanma ve oksijenasyonu arttırır. Cildin esnekliğini azaltır. Ayrıca probların yardımı ile istenilen kozmotiklerin %60 oranında emilimi sağlanır. Daha canlı, parlak, esnekliği azalmış, toparlanmış bir cilt sağlanır. Uygulama süresi kişinin durumuna göre değişmektedir.

Ultrason (İncekavitasyon) ile Vücut uygulaması nedir?

Vücut probları ile kulaklarımızla duyamadığımız ses dalgalarının 3-5 cm. derinliğe dalga dalga yayılması sonucu termik ve mekanik etki ile yağ yıkımı ve drenajı sağlanır. Mikrodolaşımdaki artışla inatçı selülitlerde çok etkilidir. Uygulama süresi kişinin durumuna göre değişmektedir.

Ultrason (incekavitasyon) hangi durumlarda uygulanır?

Yüz esnekliği,

Lokal yağlanma,

İnatçı selülitler,

Cilt esnekliği.


Ultrason (incekavitasyon) hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

Ağır osteoporoz,

Tümörler,

Hamileler,

Uygulama bölgesinde enfeksiyonlara sahip olanlar.


Ultrason (incekavitasyon) fiyatları nedir?

Ultrason (incekavitasyon) fiyatları kişinin hangi bölgesine kaç seans yapılacağına göre değişmektedir. Kesin bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Vella Shape 2

Selülit azaltan cihazlar arasında ilk sırada olup bu konuda da FDA onayı mevcuttur. VellaShape II vakum, mekanik masaj, infrared ısısı ve bipolar RadyoFrekans enerjisi ile 4 sistemi bünyesinde barındırır. Selüliti azaltır, vücudu şekillendirir ve daraltır.

Velashape II karın bölgesinde gözle görülür şekilde 6 cm ve uyluk bölgesinde 2cm lik çapta incelme oluşturur. VelaShape ile 3 milyondan fazla kişi üzerinde uygulama yapılmış ve % 60 ın üzerinde başarı elde edilmiştir. VelaShape II ise çok daha üstün teknolojik özelliklerle donatılmıştır. Uygulama tamamen kişiye özel kapaklarla yapılır.

Elektroterapi

Elektroterapi, istemsiz ve eforsuz kas kasılmasını sağlayan bir uygulamadır. Kas tonisitesini sağlarken, ciltten kalkan impulslarla doku ve kas uyarılması, güçlendirilmesi ile yağların yıkımı ve o bölgenin metabolizması hızlanır. Yüz ve vücut kas tonisitesinin artmasını sağlarken dokuların arasında biriken sıvılar drene olur. Özellikle karın, kalça, üst bacak, bacak içlerindeki yağlanma, deformasyonlar, kas tonus kaybında son derece etkilidir.

Kullanılan akımın frekansı, gücü ve süresi bu problemlere göre özel olarak ayarlanır.

Kasların kontraksiyonları pompa vazifesi görüp damar ve lenf sıvılarını harekete geçirir, ödemi azaltır. O bölgede yağ yıkımını da sağlayıp portakal kabuğu görünümünü rehabilite eder.

Elektroterapi faydaları:

Lokalize yağ kaybı ve zayıflama

Sıkılaştırma ve vücut şekillendirme

Selülit tedavisi

Bacaklarda venöz–lenf dolaşımının arttırılması, ödemin çözülmesi

Yüz egzersizleri

Elektroterapi uygulanmaması gereken durumlar:

Hamileler

Uygulama bölgesinde enfeksiyon

Hemanjiom

Aktif diskoid şikayetler


Kişiler bir uzman tarafından kontrol edildikten sonra en yüksek sonucu ulaşacak şekilde program uygulanır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...