Meme Estetiği

Meme Büyütme

Modern meme büyütme cerrahisi 1963 yılında ABD’de ilk silikon meme protezlerinin kullanılması ile...

Devamini Oku

Meme Küçültme

Büyük memeler çok genç yaşlarda çekici gibi görünse de, kısa sürede yer çekiminin etkisi ile şeklini...

Devamini Oku

Dolgun ve dik memeler, kadın güzelliğinin en önemli parçalarından birisini oluşturur. Ancak her zaman istenilen şekilde olmayabilirler. Yapısal olarak çok küçük ya da büyük memeler mutsuzluk kaynağı olabilir. Ayrıca doğumlar, kilo alıp verme gibi sebeplerden ya da yaşlanma sonucu memelerin şekilleri bozulabilir. Meme kanseri nedeni ile kadınlar memelerinin tamamını ya da bir kısmını kaybedebilirler. Erkekler de meme büyümesi nedeni ile estetik ve sosyal sorunlar yaşayabilirler.

Estetik ve Plastik Cerrahi bu sorunların tümünün çözümü için seçenekler sunmaktadır. Sarkan göğüslerin kaldırılmasından meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu yapılmasına, meme büyütme ve küçültmeye kadar çok geniş bir alanda estetik operasyonlar mevcut. Estetik meme ameliyatları tüm estetik cerrahi girişimleri arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Amerikan Estetik ve Plastik Cerrahi Derneğinin (ASAPS) verilerine göre; 2009 yılında 524 bin kadın meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme ameliyatı geçirmiş. Yine aynı yıl 86 bin kadın kanser sonrası meme onarımı işlemi uygulanmış. Bu sayılar her geçen yıl artmakta ve kullanılan yöntemler sürekli daha iyiye doğru gelişmektedir.

Meme estetiği ameliyatları birçok kadın için duygusal açıdan son derece tatmin edici bir deneyimdir. Meme estetiğinde birçok cerrahi seçenek vardır. Bunların ilk ve en önemlisi güvenebileceğiniz bir Plastik Cerrah bulmanız ve ona isteklerinizi açık bir şekilde ifade etmenizdir. Cerrahınız size cerrahi seçenekleri açıklayacak, yöntemlerin risklerini ve olası sonuçlarını anlatacaktır. Tedavi süresince isteklerinizi ve endişelerinizi cerrahınızla paylaşabiliyor olmanız son derece önemlidir.

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...