Meme Estetiği

Meme Büyütme

Meme Büyütme operasyonu hakkında bilgi almak, kullanılan protezleri incelemek, plastik cerrahlarımızdan hızlı randevu oluşturmak için meme büyütme estetiği sayfasını ziyaret edin.

Devamını Oku

Meme Küçültme

Meme küçültme operasyonları İstanbul'da alanında yetişmiş plastik cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilir. Meme küçültme estetiği ilgili sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgiye erişin.

Devamını Oku

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme estetiği hakkında bilgi almak, kullanılan yöntemleri ayrıntılı biçimde incelemek, meme dikleştirme yöntemleri konusunda dilerseniz plastik cerrahlara danışmak için ziyaret edin.

Devamını Oku

Jinekomasti

Jinekomasti ameliyatı ve tedavi süreci hakkında bilgi almak, bu alanda hizmet veren plastik cerrahlarımızın konuya dair görüşlerini okumak ve randevu bilgisi oluşturmak için ziyaret edin.

Devamını Oku

Meme estetiği içerisinde birçok farklı operasyonu barındıran ve memelerin formlarının yeniden kazandırılmasına yardımcı olan estetik operasyonlardır. En sık uygulanan meme estetiği operasyonları meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme şeklinde olup hastanın tercihine bağlı olarak meme küçültmeyle birlikte meme dikleştirme operasyonu da yapılabilir. Meme operasyonlarında hastanın tercihi dikkate alınsa da doktorun önerisi, hastanın yaşı ve fiziksel ölçüleri dikkate alınarak meme estetik operasyonları yapılır.

Meme estetikleri estetik cerrah ve plastik cerrahların sıklıkla yaptığı operasyonlar arasında yer alır. Özellikle estetik amaçlı olmak üzere sağlık amacıyla da memelerine estetik operasyon yaptıran kadınların sayısı oldukça fazladır. Teknolojinin gelişmesiyle oldukça pratik ve güvenli bir şekilde gerçekleşen operasyonlardan sonra kişi kendini daha iyi hissederek istediği göğüslere kavuşur.
 

meme estetiğinde kullanılan silikon
 

Meme Estetik Operasyonları Neden Yapılır?

Memelerin deforme olması farklı nedenlere bağlı olarak değişirken farklı operasyon ihtiyaçları doğabilir. Genel olarak emzirme ve gebelik süreci, kilo alıp verme ya da tedavilerin sonucu olarak oluşan kayıplar için memeler deforme olabilir. Meme estetiği operasyonları yapılarak deformasyonlar giderilerek kalıcı bir şekilde istenen sonuçlar başarılı bir şekilde alınır. Memelere uygulanan estetik işlem başarıları sonrasında tavsiye edilen ve tercih edilen operasyonlar arasında yer alarak en sık uygulanan işlemlerden olmuştur. Deneyimli hekimler tarafından yapılan estetik operasyonlarda kullanılan malzeme kalitesi ve yöntemler de önem taşır. Operasyon başarısını arttıran bu kriterler aynı zamanda uzun vadede kullanılabilecek estetik görünümünde kazandırılmasına yardımcı olur.20 yaşından itibaren kadın ya da erkek fark etmeksizin meme yapısından ve görüntüsünden memnun olmayan herkese meme estetiği operasyonları yapılabilir. Önemli olan beklentilerin doğru anlaşılarak doğru yöntemler kullanılıp operasyonların uygulanmasıdır.

Meme Estetiği İçin Uygun Adaylarda Sürecin Başlaması Nasıldır?

Sağlık sorunu olmayan herkes için bir operasyon olan memelerdeki sorunların giderilmesi uzun vadede istenen meme şekline kavuşulmasına yardımcı olur. Herkese uygulanabilen meme estetiklerinde önemli olan doğru teknikler kullanılarak sürecin yönetilmesidir. Bu sayede başarılı bir süreç tamamlanarak herhangi bir risk, komplikasyon ve bir sağlık sorunu gündeme gelmez. Memelere hangi operasyonun uygulanacağı ve memelerde oluşan deformasyonların seviyesi hekimlerin elle yaptığı muayene sonrası belirlenir. Mamografi ve meme ultrasonu çekilerek kesinlik kazandırılarak operasyon sürecine karar verilir.

Erkeklerde oluşan meme deformasyonu tedaviyle, ilaçla ya da herhangi bir şekilde düzelemediğinde operasyon kesin çözüm olarak nitelendirilir. Ancak kadın hastalarda oluşan meme deformasyonunu sadece estetik operasyonla giderilebilir. Hasta, hekiminin önerisine uyarak nekahet döneminde operasyon olan bölgeyi dış etkenlerden koruyup hızlı iyileşmeyi sağlayabilir. Meme estetiği uygulamaları sonrasında kişi kaybolan öz güvenini geri kazanarak kendini daha iyi hisseder.

Hastaların beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenen operasyonlar 3 başlıkta toplanır. Bunlar;

  • Meme büyütme operasyonu
  • Meme küçültme operasyonu
  • Meme dikleştirme operasyonudur.

Memelerin küçük olmasından şikayet eden ya da farklı nedenlere bağlı olarak meme kayıpları yaşayan kişilere uygulanan bir operasyondur. İmplant ya da yağ dokuları kullanılarak gerçekleşen operasyonda memelere hacim kazandırılması amaçlanır. İmplantlar tuzlu su ya da silikon içeren malzemelerden oluşmaktadır. Kullanılan implantların kalitesi önemli olup hangi malzemenin kullanılacağına hekimler karar verir. Hasta bilgilendirmesi yapılarak işlemler karar doğrultusunda başlar. Meme küçültme operasyonu, hastaların memelerinin büyük olmasından dolayı yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması ve istediği estetik görünüme kavuşması için yapılan operasyon olup memelerden fazla yağ dokularının alınmasıyla yeni bir şekle girmesine yardımcı olur. Meme dikleştirme operasyonu ise gevşeyen ve sarkan meme dokusunun kesi açılarak yukarı doğru toparlanması şeklinde gerçekleşir. Hastaların sarkan göğüslerine dik ve hacimli bir yapı kazandırılması amaçlanır. Memelerin sarkma seviyelerine göre farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Hafif sarkma için meme ucundan müdahale, orta seviyede lolipop kesi açılarak müdahale yeterli olurken ileri seviyede sarkmalar için ters T kesi açılarak meme dokusunun sarkan kısmı toparlanır. Her teknik kendi içerisinde başarılı olup açılacak olan kesileri ve kullanılan yöntemleri hastaların memelerinin yapısı belirler.

Meme estetik operasyonlarında büyütme, küçültme ve dikleştirme gibi yöntemler kullanılarak memelerde oluşan deformasyonlar kalıcı olarak giderilmesi amaçlanır. Günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan bu estetik işlemler cerrahi müdahale gerektirdiğinden kalıcı nitelik taşır ve diğer dolgu estetiklerine göre daha sık tercih edilir. Önemli olan doğru yöntemler kullanılarak yapılmasıdır. Bu şekilde olması halinde başarılı istenen görüntü elde edilebilir.


meme estetiği fiyatları

Meme Estetik Fiyatları

Meme estetik operasyonları hastaların ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Hastalara özel bir plan dahilinde yapılan operasyonlarda maliyetleri etkileyen ve tedavinin sürecini değiştiren etkenler bulunur. Meme estetik fiyatları hastanın durumu, yapılacak operasyonda kullanılacak yöntem ve cihazlar, malzemelerin kalitesi gibi etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenlerin yanı sıra operasyonun yapılacağı sağlık merkezi ve operasyonu yapan plastik cerrah fiyatlar üzerinde etkilidir. Memelerin hacmini arttırmak ve dolgunluk sağlamak için yapılan meme büyütme ya da büyük olan memelerin küçültülmesi gibi operasyonlar hastaların beklentilerine, ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilir. Operasyonun hangisine ihtiyaç duyulduğu muayene ile belirleneceğinden dolayı fiyatlandırmalarında operasyon yöntemine bağlı olarak belirlenmesi gereklidir. Hastanın operasyon sürecine karar vermesiyle bu etkenlerin araştırılması gerekli olup mutlaka muayene olması ve süreç hakkında detaylı bilgi alması gereklidir. Maliyetlerin araştırıldığı ve süreç hakkında detaylı bilgi alındığı güvenilir merkezlerin seçilmesi önem taşır. Tavsiye edilen ve alanında deneyimli kişilerin çalıştığı sağlık merkezleri tercih edilmelidir. Maliyetlerin ikinci plana atılması gerektiği öncelik sağlık açısından risk barındırmayan uygulamaları sunan merkezlerin tercih edilmesi ve hekimlerin deneyimli olması önem taşır. Merdiven altı diye tabir edilen kuruluşlar estetik operasyonlar sonrasında hayati risk oluşturabilir. Araştırmaların bu yönde yapılması ve dikkatli olunması önemlidir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüslerin olması gereken yapıdan büyük olması ve bu nedenle ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olan göğüs küçültme ameliyatı tercih edilir. Göğüsleri büyük olan kadınlarda zaman içerisinde bel ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, omurga eğriliği gibi sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bu nedenlerden ve estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşulması için tercih edilen meme küçültme operasyonları sıklıkla büyük göğüsleri olan kadınlar tarafından tercih edilir. Memelerde fazla olan yağ dokusunun çıkarılmasıyla göğüslerin daha küçük ve dik bir görünüm kazanmasına yardımcı olan meme küçültme operasyonu cerrahi bir müdahaledir. Plastik cerrahlar tarafından yapılması önerilen uygulama genel anestezi altında ve hastane koşullarında yapılmalıdır. Operasyon öncesinde mamografi ve meme ultrasonu gibi tetkikler yapılarak herhangi bir sorun olup olmadığı, hastanın operasyona uygunluğu belirlenmelidir.

Meme Küçültme Operasyonunda Kullanılan Teknikler

Meme küçültme operasyonlarında farklı teknikler kullanılır. Lolipop kesi ve ters T kesi olarak iki farklı teknikle operasyon yapılabilir. Bu yöntemlerin belirlenmesi hastanın meme büyüklüğüne bağlıdır. Memenin ne kadar küçülmesi gerekli ise yöntemleri hekimler bu ölçülere göre belirler. Doğru yöntemlerin kullanılması memelerin deforme edilmeden küçülmesine yardımcı olur. Operasyon süreci ve sonrasında kişi acı ya da ağrı hissetmeden süreci geçirip iyileşme dönemine geçer. Ağrı olması halinde ise hekimlerin önerdiği ağrı kesicilerin kullanımı yeterli olur. Operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmeli ve iyileşme sürecinin hızlanması için sigara bırakılmalıdır. Operasyon başarılı bir şekilde geçmesinden sonra ise 4 hafta süren bir zaman için sporcu sutyeni kullanılması önerilerek iyileşmenin hızlanması sağlanır. Sporcu sutyeni kullanımı hastaların iyileşme sürecini hızlandırmanın yanı sıra toparlama ve koruma sağlamasından önemli bir yardımcıdır.

Meme Küçültme Operasyonunun Kanser Riski ve Emzirme İlişkisi

Meme küçültme operasyonu olan kişilerin en sık merak ettiği konular emzirme ve kanser olma riskidir. Emzirmede herhangi bir sakınca bulunmaz. Bu durumun en önemli nedeni ise süt kanallarına zarar verilmeden küçültme operasyonu yapılır. Deforme olması söz konusu olabilir ve bu durumda da ek operasyon yapılması önerilir. Kanser olma konusu ise riskleri azaltan bir operasyondur. Yağ dokusu ve meme dokusunun büyük bir kısmı alınmasından dolayı kanser olma riski en aza indirilebilir. Bu nedenle endişe edilmemesi gereken konular olup mutlaka bir hekime danışılması önemlidir. Meme küçültme operasyonları en sık tercih edilen güvenli estetik ameliyatlar arasında yer alır.

Meme Büyütme

Memelerin boyutlarının arttırılması ve hacminin sağlanması aynı zamanda farklı nedenlerden dolayı meme kayıplarında uygulanan meme büyütme operasyonları günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardandır. Bu operasyon sonrasında hasta istediği göğüs boyutuna kavuşurken aynı zamanda kaybolan öz güveni geri gelmiş olur. Plastik cerrahların yapması gereken meme büyütme operasyonları cerrahi müdahaleler olması nedeniyle mutlaka hastane koşullarında ve genel anestezi altında gerçekleşmelidir. Hasta gelişen teknoloji sayesinde acı ya da ağrı hissetmeden kısa sürede memelerinin istediği görünüme kavuşmasına şahit olur.

Meme Büyütme Operasyonu Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıldır?

Meme büyütme operasyonlarından önce hastanın bir hekime muayene olması ve istediği göğüs boyutu hakkında bilgi aktarması önemlidir. Hekimler hasta için uygunluk tetkikleri yaparak doğru yöntemin belirlenmesi için muayene yapması gerekir. Operasyon hazır olan hasta için öncesi ve sonrası fotoğraflar gösterilir ve süreç başlar. Meme büyütme operasyonları diğer meme estetiği operasyonları gibi 2-3 saat içerisinde tamamlanır. Genel anestezi altında yapılan operasyondan sonra hasta bir gece hastane koşullarında gözetimde tutulmalıdır. Taburcu edildikten sonra sporcu sutyeni kullanımı önerilir ve bu kullanım tavsiye edilen süre kadar olmalıdır. İyileşme hızlanması açısından bu özel sutyen kullanımı oldukça önemlidir. İyileşme süresi boyunca memelerde ödem oluşabilir ve 1 ay sonra memeler ödemleri atarak asıl olması gereken şekli alacaktır. Sabırla beklemek önemli olup bu süre içerisinde koruma sağlanması önemlidir.

Memelerin büyütülmesi için implant takılması, kök hücre nakli ya da hastanın kendi yağ dokusunun kullanılması gibi teknikler uygulanır. İmplantlar tuzlu su ya da jel içeren silikonlardan oluşurken yağ dokularında hastanın karnından alınan yağlar kullanılabilir. Her uygulanan yöntemin başarısı hekimin deneyimli olmasına ve hastanın durumuna bağlıdır. Genel olarak implant kullanımını tercih eden hastalar başarılı sonuçlardan memnun olur.

18 yaşını ve fiziksel gelişimini tamamlamış, herhangi bir sağlık sorunu olmayan kadın ya da erkek fark etmeden herkesin memeleri için uygulama yaptırabilmesi mümkündür. Büyütme operasyonları için güvenilir merkezlerden randevu alınarak tüm tetkiklerin yapılması uygun olan hastaların sürece başlaması en sağlıklı yoldur.

Meme Büyütme Sonrası İyileşme Süreci

Meme büyütme operasyonu sonrasında her estetik müdahalede olduğu gibi bir gece hastanede yatmak oluşabilecek komplikasyonların önüne geçecektir. Birkaç gün ev istirahati önerilen hastalar, sonrasında gündelik yaşamlarına dönebilir. Bir ay süreyle ağır sporlardan kaçınılması dikişlerin zorlanmaması açısından önemli olup dikkat edilmesi halinde başarılı bir süreç geçirilmesi mümkündür. Hekimler, iz kalması ve riskleri konusunda hastalarını bilgilendirilmelidir. Her operasyonda olduğu gibi meme büyütme operasyonlarında da kanama, enfeksiyon gibi riskler bulunur ve önlenmesi mümkündür. İz kalma durumu ise göğüs altına açılan bir kesi ile operasyon gerçekleşmesinden sebebiyle kalsa bile görülmesi mümkün değildir.

Meme Dikleştirme

Memelerin kaldırılması ve yeni bir form kazandırılması amacıyla estetik operasyonlar tercih edilr. Bu estetik operasyonlarda memelerin daha dik bir konuma gelerek estetik güzelliğe kavuşmasına yardımcı olan meme dikleştirme operasyonları özellikle sarkan göğüsler için uygun müdahalelerdir. Gebelik ve emzirme süreci, yaşlılık ve farklı nedenlere bağlı olarak memelerde meydana gelen sarkma, gevşeme ve form kayıpları bu estetik operasyon sayesinde giderilebilir.

Bir memenin diğerinden farklı bir forma sahip olması, gebelik ve emzirme süreci sonrası sarkmaların yaşanması, meme uçları ve meme dokusunda gevşemelerin olması gibi durumlar söz konusu olduğundan dikleştirme operasyonu yapılabilir. Bu durumları yaşayan 18 yaşını tamamlamış herkes hekim kontrolünde operasyonu yaptırabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Teknikleri

Memelere uygulanan dikleştirme operasyonunda uygun olan bölgeye kesi açılarak sarkan dokunun yukarı doğru asılması ya da çıkarılarak yeni bir form kazandırılması şeklinde bir işlem gerçekleşir. Meme dikleştirme operasyonu için uygulanan tetkikler memelerin durumlarına göre değişkenlik gösterir. Sarkma derecesi hafif olan hastalarda meme başından dairesel bir kesi açılarak toparlama yapılabilir.

Meme sarkma derecesi orta ise lolipop şeklide bir kesi açılırken ileri seviyede olması halinde ters T kesi yapılıp toparlama sağlanır. Operasyon sonrasında ilk zamanlar ödem olması normal kabul edilerek birkaç ay içerisinde göğüsler olması istenen ölçüye göre şekillenecektir.

İyileşme süreci olarak meme dikleştirme operasyonu olan hastalar bir hafta sonunda gündelik yaşamlarına dönebilir. İlk bir ay koruma açısından önemli olup, memelerin üzerine yatılmamalı ve güç gerektiren aktivitelerden uzak durulmalıdır. Merkezlerde kullanılan dikişler günümüz teknolojisinden faydalanılarak eriyen olmasından dolayı dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu olmaz.

Meme dikleştirme ameliyatı olmak istemeyen bireyler memelerin farklı yöntemler kullanılarak dikleşmesinin sorgulamasını yapar. Hiçbir ilaç, krem, masaj memelerin operasyonla yapıldığı gibi dik konuma getiremeyeceğinden memelerin sarkmasından memnun olmayan kişilerin yöntemi ameliyattır. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında sarkmaların tekrar oluşması söz konusu olabilir. Bunun nedeni operasyon sonrasında yaşanabilecek hamilelik ya da kilo değişimleridir. Bu nedenle mutlaka zamanlama olarak iyi planlama yapılması önem taşır.


 

Göğüs Estetiği Fiyatları

Meme estetiği operasyonları farklı şekillerde farklı yöntemlerle yapılan memelerin şekillendirilmesine yardımcı bir operasyonlar bütünüdür. Meme dikleştirme, meme büyütme ve meme küçültme şeklinde farklı gruplara ayrılan operasyonları içerisinde barındırır. Göğüs estetiği fiyatları da bu operasyonlara göre farklılık gösteren maliyetlerden oluşur. Hangi operasyonun hangi yöntemle yapılacağı, merkezin konumu, hekimlerin alanlarındaki deneyimi ve hastanın durumu gibi etkenler maliyetlerin kişilere özel olarak planlanmasına neden olur.

Estetik operasyonlar kişilere özel olarak planlanan ve sağlık sorunu olmadan yapılan uygulamalardır. Fiyat araştırması yapılırken mutlaka bu kriterleri göz önünde bulundurarak güvenilir hekim ve merkezlerden randevu alınmalıdır. İşlemlerin başarısı tercih edilen hekim ve merkeze göre değişiklik gösterecektir. Kaliteli malzeme kullanımı, doğru tekniklerin kullanılması, merkezin operasyona uygunluğu gibi etkenler operasyon sonrasında komplikasyon oluşumunun da önüne geçeceğinden mutlaka iyi araştırılmalıdır. Uygun fiyatlı merkezlere gidilerek yapılacak işlemler riskler barındırabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Fiyat olarak uygun maliyetlerle işlem yaptırıldığında oluşabilecek sağlık sorunları hayati riskler oluşturabilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...