FUE Yöntemiyle Saç Ekimi

Saçlar, operasyon öncesi kısaltılır, lokal anestezi ile bölge uyuşturulur. Uzman Doktor tarafından, özel iğnelerle greftler çıkarılır. Toplanan greftler ince/kalın ve tel sayısına göre gruplara ayrılır, nakledilmek üzere steril ortamda muhafaza edilir. Uzman Doktor tarafından saç çizgisi belirlenir ve çizilir. Ekim yapılacak alanda, saç açısına ve yönüne göre köklerin yerleştirileceği mikro kanallar açılır. Muhafaza edilen greftler açılan kanallara nakledilir.

FUE yöntemiyle saç ekiminde; her bir saç kökü tek tek “micro motor”, “manuel punch” gibi özel cihazlarla tecrübeli eller tarafından, saç ekimi yapılacak kişinin iki kulak arasında kalan dökülmeye dirençli ense bölgesinden özel yöntemlerle alınır.

Alım sırasında saç köklerinin zarar görmeden hasarsız alınması, işlemi yapan doktorun tecrübesi ve becerisiyle doğru orantılıdır. Operasyonun en önemli noktalarının altını çizmek gerekir: Bunlar; işlemi yapacak kişinin uzman ve bu konuda tecrübeli olması ve işlemin yapıldığı yerin “ruhsatlı ameliyathane ortamı ve şartlarında” olmasıdır. Bu zaten yasal bir zorunluluktur.

Alınan her bir saç kökü (greft diye isimlendirilir), saç teli sayısına göre tecrübeli personel tarafından gruplandırılır. Bu ayırımın yapılması önemlidir. Her bir greftte, 1 ila 5 tele kadar saç bulunabilir. Bu saçlar ince veya kalın olabilir. Hangi bölgeye kaç telli greftin ince mi kalın mı olarak nakledileceği, görüntü kalitesini direk ilgilendiren bir konudur. Tel sayısına göre ayrıştırılan greftler, nakledilmek üzere steril bir ortamda muhafaza edilir. Bu muhafaza da çok önemlidir; zira fire oranı, saklama şartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Sonraki aşamada, biraz dinlenmiş olan saç ekimi yapılacak kişiye, ekimin yapılacağı bölgedeki kanal açma işlemi uygulanır. Greftlerin yerleştirileceği bu yerlerin, tek tek açılması gerektiğini belirtmek gerekir. Herbir greftin itina ile yerleştirileceği kanalların açılması, greftlerin alınması işlemi kadar önemlidir. Bu aşamada “saçın yönü”, “sıklığı” ve “saç çizgisi” gibi daha birçok dikkat edilmesi gereken, “işin sırrı” diyebileceğimiz yapılması gereken işlemler vardır. Şüphesiz, bu işlemleri yapan kişi ve yapılış şekli, sizin aynadaki görünümünüzü belirleyecektir.

Greftler, konusunda uzman ve tecrübeli eller tarafından itina ile alınır, gruplandırılır ve yerleştirileceği kanallar da hazırlanır. Saç ekimi operasyonunun son aşamasında saç kökleri, açılan kanallara yerleştirilir. Her aşaması ayrı beceri, tecrübe ve hassasiyet isteyen saç ekim operasyonunun son bölümü de çok önemlidir. Yerleştirme işleminde, ileride çıkacak saçların yönü ve sıklığı belirlenmektedir. Yaşınıza uygun doğal saç çizgisi, saçın yönü ve sıklığı, ekilen saçın doğal görünümüne önemli katkı sağlar. Olası yanlışlıklarda geri dönüşün olmadığı ya da çok zor olduğu ve ilk yapılacak doğru işlemle ortaya çıkacak başarının ise sonradan düzeltmelerle kesinlikle yakalanamayacağı unutulmamalıdır.

Süreçlerini açıklamaya çalıştığımız FUE yöntemi, ağrısız ve dikişe ihtiyaç duyulmayan bir yöntemdir. Her bir saç ekim işlemi 6 ila 8 saat sürmektedir. Bu sürenin belirleyicisi, ekilecek bölgenin ihtiyaç duydugu greft miktarıdır. Saç köklerini alacağımız ense bölgesi, ki donör bölge olarak isimlendirilir, greft ihtiyaç miktarını karşılayamazsa, tecrübeli uzman doktor tarafından vücudun diğer bölgelerinden de kök nakli yapılabilir.

Ücretsiz Danışma
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad,soyad, telefon numarası, adres ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemizden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirmeye yönelik olarak olmak üzere iş ortaklarımızca talebinizi gerçekleştirme amacına uygun olmak üzere kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...