Saç Ekimi ve Saç Tedavileri

Saç Ekimi

Saç ekimi hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz sayfamızı ziyaret edin, kullandığımız teknikleri öğrenin, kurumumuzda uyguladığımız saç ekimi uygulamalarına dair bilgi almak için form doldurun.

Devamını Oku

Saçların dökülmesi pek çok insanın ortak sorunlarındandır. Bu sorunun ortaya çıkmasının değişik sebepleri olabilmektedir. Hormon bozuklukları, mevsimsel döngüler ya da genetik nedenlerden dolayı saçların dökülmesine şahit olunabilir. Bu gibi durumlarda saç ekimi daha gerekli bir hale gelir. Çünkü insanlar belli bir süreden sonra saçlarının olmamasından dolayı rahatsızlıklar duyabilirler. Bunun önüne geçebilmek içinde saç ekimi sıklıkla tercih edilir. Saç ekimi süreci titizlikle takip edilmeli ve ihtiyaç duyulduğunda mutlaka tercih edilmelidir. Yetişkinler için belli bir adette saç dökülmesi normal kabul edilebilir. Fakat bu durum aşırıya kaçırıyorsa, sorun olduğunun belirtisi de olabilir. Öyle ki, pek çok hastalığın ortaya çıkmasında, saç dökülmeleri belirti gösterir. Bunun yanı sıra erkek ve kadınların saçlarının dökülmesinin nedenleri farklı olabilir. Dolayısıyla saç dökülmesi yaşayan bireyler kadın ya da erkek fark etmeksizin, saç ekimi tedavilerinden faydalanabilirler.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saç ekimi sorunu, ilerledikçe kellik durumuna kadar gidebilir. Bunun olmaması için ise, saç ekimi tedavileri geliştirilmiştir. İnsanlar için uygulanabilen çok fazla saç ekimi tedavisi vardır. Saç ekimi tedavileri aşağıdaki şekilde adlandırılır;

Saç ekimi teknikleri arasında tıraş yapılmadan uygulanan teknikler de bulunmaktadır. Bu teknikler içerisinde en bilinenlerden biri de Fue tekniğidir. Fue tekniğiyle saç ekimi hızlı bir süreci kapsar ve saç ekimi sonuçları konusunda oldukça başarılıdır. Fue yöntemi dahilinde, saç kökleri greftleri saçın belli noktalarından toplanarak, seyrek ve dökülen noktalar nakledilir. Böylece saç ekimi gerçekleştirilir. Bu yöntem için, kişinin kendi vücudundaki noktalar kullanılabilir. Daha doğal görünüm sağladığı için bu yöntem tercihlerin ilk sırasında yer alır. DHI saç ekimi ise, en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak nitelendirilebilir. Bu işlem yapılırken çok fazla kanal açılmasına ya da kesi yapılmasına gerek olmaz. Bu da tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir. Diğer yöntemler ise, bu yöntemler kadar tercih edilmez.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Saç ekimi işlemlerinde başarılı olunabilmesinin sırrı, saç ekimi sürecinin çok iyi bir şekilde takip edilebilmesinden kaynaklanır. Bir kişi saç ekimi sonrası, saçlarının ve kendisinin bakımına özen gösterirse, ekim işleminde başarılı sonuçlar elde edilebilir. Fakat ekim sonrası dikkatsiz bir tavır sergilenirse, saç ekimi başarılı olmaz. Saç ekimi yaptıran kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgenin 3 gün yıkanmaması gerekir. Ayrıca yıkama işlemi yapılacağı zaman tedavi merkezi tercih edilmelidir. İlk yıkamadan sonra yıkamalar evde yapılmaya devam edilebilir. Bu yıkamalar yapılırken avuç içi ve parmak uçları hafifçe kullanılmalıdır. Bununla birlikte verilen losyon ve şampuan kullanılması gerekir. Saç ekimi uygulamasından sonra 10 gün kabuk dökme gerçekleşir. Saç ekiminden sonra güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak gerekir. Ayrıca havuza girmek içinde 1 ay kadar beklenmesi gerekir. Bunlara dikkat edildiği takdirde saç ekimi süreci başarılı bir şekilde atlatılabilir.

Saç Güçlendiren Tedaviler

Saç dökülmesi engellemek için ve saç ekimi sonrasında saç köklenrinin güçlenmesi için kullanılan tedavilerde ilk akla gelen mezoterapi ve fibroblast saç derisi altına yapılan enjeksiyon işlemleri ile uygulanır.

Mezoterapi Nedir?

Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde görülen saç dökülmesinin yoğun olduğu durumlarda uygulanan mezoterapi tedavisi saç derisi altına saçın dökülmesini engelleyen vitamin ve mineral verilerek uygulanan tedavilerden biridir. Saç derisinin altına enjekte edilen vitamin ve mineraller o bölgede hücrenin metabolizmasını etkileyerek kan dolaşımını hızlandırır. Dolayısıyla bu durum saç foliküllerini canlandırır. Saç dökülmesinin mezoterapi tedavisi ile engellenmesinin yanı sıra uzun vadeli güçlü ve gür saçların çıkması sağlanmış olur. Mezoterapi tedavisinde çok ince iğneler kullanılır.  saç derisinin 2- 3 milimetre altına kısa sürede etki edecek antioksidan ve mineral desteği sağlanır. Başlangıçta bebek saçlar çıkarak saç telleri güçlenip gürleşir ve saç dökülmesi bu tedavi yöntemi ile kalıcı olarak ortadan kalkmış olur.

Fibroblast Nedir?

Fibroblast canlı organizmada bulunan bağ dokusunun temel taşlarını oluşturan hücrelerdir. Cildin dış görünüşünü oluşturan cilde parlaklık ve esneklik sağlayan ve önemli ödevleri bulunan hücredir. Fibroblast vücudun yeteri kadar üretemediği kolajen ve elastin üretimini tekrar tetikler. Yaşın ilerlemesiyle vücutta fibroblast üretimi azalır.  Dolayısıyla elastin ve kolajen üretilmemeye başlar. Bu durum cildin yapısını olumsuz olarak etkileyerek ciltte sarkma ile yaşlı bir görüntü oluşur. Fibroblast tedavi ile kişinin kendi dokusundan alınan küçük bir parçanın laboratuvarda işlenerek tekrar kişinin kendi vücuduna uygulanması işlemidir. Bu tedavi süresince vücut elastin ve kolajen üretmeye başlar ve bu da cildin yaşlanmasını geciktirir ve saç köklerini güçlendirir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptırmak isteyenler için saç ekimi maliyetleri de önemlidir. Bunun için mutlaka araştırma yapmak gerekir. Saç ekimi fiyatlarını belirleyen hususlar arasında kullanılacak olan teknikler söz konusudur. Saç ekimi fiyatları verilirken greftler baz alınır. Fakat bu durum Türkiye’de bu şekilde değildir. Genellikle operasyon başı paketler verilir ve buna göre fiyat belirlenir. Uygulama yapılacak olan klinikler de fiyatlarda değişiklikler yapabilir. Hizmet kalitesi gibi detaylar da fiyat değişikliklerine neden olabilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...