Saç tedavisi alanında giderek yaygınlaşan ve uzmanlar tarafından hayata geçirilen Fibroblast yöntemi, kök hücre tedavisi olarak yapılır. Yüz yenileme, gençleşme ve yanık izlerinden kurtulma, sivilce ve akne gibi sorunlara veda etme amacıyla da kullanılan bu yöntem saç tedavisinde daha çok dikkat çekmektedir. Çevresel faktörler ve genetik faktörler, beslenme ve uyku alışkanlığı, yeterli oranda sıvı tüketimi ya da çeşitli rahatsızlıklardan ötürü saçlarda kökten uca dökülmeler meydana gelebilir. Saç dökülmesini önlemek ve dökülen saçların yeniden kazanılmasını sağlamak amacıyla kök hücre yöntemine başvurulabilir.

Genetik ya da çevresel olarak kazanılan kelliğin önlenmesi için tercih edilen doku yöntemi sayesinde gür, dolgun ve hızla uzayan saçlara sahip olmak mümkün hale gelir. Titiz bir şekilde yürütülen bu süreçte kişinin kendi dokuları ve hücreleri büyük bir öneme sahiptir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygun olan bu yöntemde saç derisine, hastanın kendisinden alınan taze hücreler enjekte edilmektedir. Yaklaşık olarak 100 milyon hücre enjekte edilmesi sonucunda süreç başarıyla tamamlanır. Toplamda 3 seanslık bir uygulamadır. Hastadan alınan hücreler her seansta 20 ile 40 milyon arasında, kellik gösteren bölgelere enjekte edilir. Bu bölgelerde belirli bir süre sonra kolajen üretimi başlar ve saç derisi güçlenir.


fibroblast uygulaması
 

Fibroblast Nedir?

Son dönemlerde adını daha sık duyduğunuz bu yöntem kök hücre tedavisi olarak adlandırılır. Tamamen kişiye özel olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Çeşitli alanlara hizmet eder. Cilt gençleştirme, kelliğe son vermek, yara ve akne gibi lekeli ya da kabuklu izlerden kurtulmak amacıyla yapılabilir. Saç tedavisi için de tercih edilen bu yöntem hem sağlıklı hem de ciddi bir süreç olarak hayata geçirilir. Çeşitli faktörlerden dolayı hücrelerde eskime ve yaşlanmalar meydana gelebilir. Bu durum hem cilt sorunlarına hem de saç dökülmesi, kellik gibi sorunlara yol açabilir. Kısa sürede saçların daha doğal ve gür bir görünüm alması için bu yönteme başvurulabilir. Fibroblast farklı bölgelerden alınan sağlıklı kök hücrelerin sorunlu bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Temel amacı elastik lif, hyaluronik asit ve kolajen gibi önemli bileşenlerin yeniden kendini onarma sürecine girmesini sağlamaktır. Cildinde ve saç bölgelerinde sorun yaşayanlar için yapılması uygun bir işlemdir. Hastalara gerekli tetkikler ve testler yapıldıktan ve teşhis konulduktan sonra işlem aşamasına geçiş yapılır. Saç bölgelerinde sağlıksız görünümden şikayetçi olanlar, dökülmelerle başa çıkamayanlar, kökten uca yıpranmış ve sürekli kırılan, koparak ya da kökten dökülmeye maruz kalanlar için başvurulması uygun bir yöntemdir.

Fibrocell Nedir?

Bir enjeksiyon işlemi olarak eyleme dökülen Fibrocell, hastaların hücrelerinde yenilenme işlemi yapılmasıdır. Ciltte meydana gelen kırışıklıklardan kurtulmak, hamilelik ya da kilo alıp verme sürecinde meydana gelen çatlaklardan kurtulmak, saç dökülmelerinden kurtulmak ve vücutta herhangi bir sebepten ötürü oluşan yaraların ve yanıkların iz ve lekelerinden kurtulmak için uygulanır. Hastanın kulak arkasından alınan hücreler 3-4 hafta boyunca laboratuvar ortamında kolajen sentezi yapılarak çoğaltılır. Bu süreç sonunda çoğalan hücreler medikal hiçbir müdahale edilmeden ve başka bir bileşen ya da sıvı eklemesi yapılmadan hastaya enjekte edilir.

Enjeksiyon yapılması gereken bölgelere hasta ve doktor ilişkisi sonucunda karar verilir. Hastanın tüm sorunu yakından incelenir ve doğru aşamaları izlemek adına titiz bir süreç yürütülür. Kulak arkasından alınan hücrelerin laboratuvar ortamında yenilenmesi sonucunda tedaviye başlanır. Enjeksiyon yapılan bölgelerde belirli bir süre sonra yoğun ve güçlü bir şekilde iyileşme başlar. 

  • Fibrocell Uygulaması Kaç Seans Sürer?

En çok merak edilen konulardan birisidir. Bu yöntemin uygulanması için gerekli olan seans sayısı 3’tür. İlk seanstan son seansa dek aralarda 6 hafta ve 4 haftalık aralar mevcuttur.

  • Fibrocell Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Lokal anestezi kullanılarak uygulanan bu yöntemin etkisi genel olarak 5 yıla kadar sürmektedir. Etkileri somut olarak ilk 3 ay içerisinde görülmektedir.fibrocell


Kök Hücre Tedavisi Nedir?
 

Doğuştan gelen ya da sonradan farklı sebeplerden ötürü kazanılan hastalıkların ve kemik iliği sorunlarının çözüme kavuşması için kök hücre yöntemi uygulanmaktadır. Kalıtsal metabolizma hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu yöntem işe yaradığı takdirde son derece sağlıklı bir görünüme kavuşmak mümkündür. Uyumlu donörlerden alınan kök hücreler, hastanın gerekli olan bölgelerine enjekte edilir. Uyum sağlayan kök hücreler, iyileşmeyi hızlandırır. Zedelenen dokular, dökülen saçlar, kaşlar ve kirpikler yerine gelmeye başlar. Eğer mevcutsa kişinin kendisinden de kök hücre alınması uygundur. Ancak olmadığı takdirde farklı kişilerden uyum sağlayan hücreler temin edilebilir.

  • Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Uygun donörden alınan kök hücreler enjekte edildikten sonra doğuştan gelen ya da sonradan meydana gelen metabolizma anormallikleri düzeltilir. Hasar alan dokular ve organlar iyileşmeye başlar. Bağışıklık sisteminde var olan baskılanmalar uzaklaşır. Hasarlı olan kemik iliklerinde düzelmeler meydana gelir. Dökülen saçlar yeniden çıkmaya başlar.
 

Fibroblast Hücre Gençleştirme
 

Yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkları ortadan kaldıran hücre gençleştirme yöntemi hastadan alınan hücrelerin çoğaltılması ve enjekte edilmesidir. Özel teknikler kullanılarak elde edilen hücreler çoğalmış bir şekilde enjekte edilir. Sonrasında ise dokuların daha canlı, daha parlak ve daha sıkı bir hal almaya başladığı görülür. Uygulanan işlemlerin tümü hastanın acı hissetmemesi adına lokal anestezi altında yapılır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...