Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkekler için sakal bıyık ekimi estetik kaygıları gidermek açısından son derece iyi bir çözümdür. Her erkeğin biçimli bir bıyık ve sakal görünümü ile eksilen saçların yerine yenilerinin gelmesini istemesi birtakım dışarıdan müdahaleleri gerekli hale getirir. Sakal ve bıyık bölgesinde tüy olmaması, saçların çok erken yaşlarda dökülerek estetik problemler ortaya çıkarması nedeniyle profesyonel ekim işlemlerine yönelmek gerekir.

Erkeklerin en çok merak ettiği konulardan birisi ise sakal ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtıdır. Bu soruya çeşitli açılardan yanıt verebilmek mümkündür. Sakal ve bıyık ekiminde birçok farklı teknik vardır. Her tekniğin kendine göre üstün yönleri bulunur. Bu tekniklerden herhangi birine karar vermeden önce doktorun hastasını önceden görmesi ve operasyon için plan yapması gerekir.

Sakal ve bıyık ekimi için kıl köklerinin nereden alınacağına karar verilmeli ve ekim işleminin hangi doğrultuda yapılacağı önceden konuşulmalıdır. Seçilecek olan yöntem hem en iyi sonucu vermeli hem de işlem sonrasında kalıcılığı yüksek olmalıdır.

sakal ekimi ve favori ekimi
 

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılıyor?

 

Saç, sakal ve bıyık erkeklerin dış görünümlerinin büyük bir kısmında son derece etkilidir. Seyrek bir saç yapısı ve cılız sakallar erkeklerin estetik kaygılar yaşamasına neden olabilir. Böyle zamanlarda profesyonel olarak gerçekleştirilen saç, sakal ve bıyık ekim işlemlerinden yararlanmak mümkündür. Saç ve sakal ekimlerinde dikkat edilen en önemli konu donör olan köklerin nereden alınacağı konusudur. Bununla birlikte işlem sonrasında ortaya çıkacak olan görünümün mutlaka doğal olması gerekir. Bıyık ve sakal ekimi nasıl yapılır sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkündür?

  • Sakal ve bıyık ekimi öncesinde muayene olmanız gerekir.
  • Ekim yapılacak olan alan muayene sırasında belirlenir.
  • Bu süreçte ne kadar grefte ihtiyaç olduğuna karar verilir.
  • Ağrısız bir işlem yapılabilmesi için lokal anestezi sağlanır.
  • Donör bölgelerden kıl kökleri toplanır ve solüsyonda bir süre bekletilir.
  • Toplanan tüm greftler dikkatli bir şekilde daha sonra sakal ve bıyık bölgesine aktarılır.

Bu işlemler için mutlaka profesyonel kişilerden destek almanız gerekir. Sakal bıyık ekimi konusunda uzman birinden hizmet almak yapılan işlemin uzun yıllar kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda daha doğal bir görünüm elde etme şansınız artar.

sakal ekimi sonrası

Sakal Ekimi Hangi Teknikle Yapılır?

 

Sakal ekimi konusunda iki farklı yöntem vardır. Birincisi FUT yöntemidir, diğeri ise FUE tekniğidir. Bu teknikleri şu şekilde açıklamak mümkün olabilir:

FUT Yöntemi ile Sakal Ekimi

Bu yöntem, fazla kullanılan bir yöntem değildir. Bu yöntemde kıl kökleri ameliyat ile alınır ve alım yerlerinde iz kalma riski ortaya çıkar. Kıl kökleri sakal ve bıyık alanlarına dik bir açı ile ekimi yapılır. Bu da yeni çıkan kılların daha dik ve hoş olmayan bir görüntüde çıkmasına neden olabilir. Aynı zamanda bu yöntemde yaraların iyileşme süreci daha fazla zaman almaktadır. Sakal ve bıyıklar gruplar halinde çıkabilir ve kişilerde ense uyuşmasına neden olabilir.

FUE Tekniği ile Sakal Ekimi

FUE yöntemi saç, sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde çok sık olarak kullanılmaktadır. Bu yöntem hem daha pratiktir hem de hastalara daha hızlı bir iyileşme imkanı sunar. Cilt kesilmeden kıl köklerini alma imkânı yaratır ve yara izi gibi riskler doğurmaz. Sakal ve bıyıklar tek tek istenilen yönde çıkarak estetik kaygıların giderilmesi sağlanır.

sakal ekimi yaptıran kişi

 

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Bıyık ekimi de tıpkı sakal ekimi gibi gerçekleştirilir. Uygun donör alandan toplanan kıl kökleri alınarak istenilen alanlara ekimi yapılır. Bıyık ekim işleminde süre ekilecek olan greft sayısına bağlıdır. Lokal anestezi ile yapılan bu işlemlerde süre 3 ile 5 saat arasında değişmektedir. Bıyık ekimi teknikleri nelerdir sorusuna ise yine FUE ve FUT teknikleri şeklinde yanıt verilebilir.

Bu işlem öncesinde de yine çok detaylı olarak bir kontrol ve muayene gerçekleştirilmelidir. Cilt rahatsızlığı ya da hormonal bir sorun varsa doktorunuzu bu sorundan mutlaka haberdar etmeniz gerekir. Bıyık bölgesine transfer edilmesi gereken kıl köklerinin sayısı belirlendikten sonra operasyon da başlatılır. Bu operasyonlar sırasında mutlaka lokal anestezi yapılması gerekir.

Operasyon sırasında ne kadar greft ekilmesi gerektiğine doktor ve hasta karar verir. Doktor her ne kadar bu aşamada fikrini dile getirse de son karar hastanın olmaktadır. Ne kadar yoğun sakal ve bıyık miktarı istenirse işlemin süresinde de o kadar uzama meydana gelebilir.

 

Bıyık Ekimi Teknikleri Neler?

Bıyık ekimi işlemlerinde kullanılan teknikler sakal ekiminde kullanılan tekniklerle aynıdır. FUT ve FUE yöntemleri kullanılır. Ancak FUE yöntemi genelde tercih edilen yöntemdir. Çünkü iz bırakmaması özellikle bıyık bölgesi açısından son derece önemlidir. Bıyık ekimi teknikleri nelerdir sorusu kadar işlemin süresi ve dikkat edilmesi gerekenler de önemlidir.

Sakal ve bıyık ekimi işlemleri sırasında ekimin hangi yöne yapıldığına dikkat edilmesi gerekir. Dik ve sert bir şekilde çıkan kıllar hem kötü görünmenize neden olur hem de sizi oldukça rahatsız edebilir. Bu nedenle greftler alınırken de yeni yerlerine ekilirken de gereken hassasiyet gösterilmesi gerekir. Bu işlemler günümüzde artık mikro cerrahi yöntemlerle yapıldığı için herhangi bir sorun ya da iz kalmadan tamamlanmakta ve hasta memnuniyeti sağlanmaktadır.

 

Bıyık Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Bıyık ekimi teknikleri arasından seçim yapılırken pratik yöntemlere daha çok önem verilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilmeden önce kişilerin neden sakal ve bıyık ekimine ihtiyaç duyduğunu bilmek gerekir. Erkeklerde bazen genetik nedenlerle bıyık eksikliği olabilir. Bunun yanında yaralanma ya da hastalık neticesinde de bıyık eksikliği problemi görülebilir. Aynı zamanda hiç olmayanlar kadar bıyık ve sakalları seyrek olan kişiler de ekim işlemi yaptırabilmektedirler.

Bıyık ekim tekniklerinden biri olan FUE yönteminde en çok dikkat edilen konu yapılan işlemlerin kalıcı olmasıdır. Aynı zamanda estetik problemleri giderebilecek ölçüde olmasıdır. Mikro cerrahi yöntemleri ile yapılan bu işlemler için ilaç kullanımına çok fazla gereksinim duyulmaz. Bununla birlikte istenildiği kadar bıyık ekimi yaptırmanız da mümkün olmaktadır. Yoğunluk derecesini doktorunuza detaylı olarak belirtmeniz son derece önem kazanmaktadır. Saç sakal bıyık ekimi fiyatları da yapılan işlemlerin profesyonelliğine ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

 

Sakal Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Sakal ekimi teknikleri FUT ve FUE teknikleridir. Bu tekniklerden birini seçerken doktorunuz sizlere etkileri hakkında bilgiler de vermektedir. Operasyon öncesinde ki muayene aşaması en önemli aşamadır. Bu süreçte hastanın geçmişi ve bu operasyonu neden istediği üzerinde durulur. Sonrasında greftlerin sayısına karar verilir.

Eğer ekim yapılacak alan dar ise tüm operasyon 2 ya da 3 saat içerisinde bitmektedir. Fakat sakal yanında bıyık da ektirmek istiyorsanız bu süre daha uzun olabilir. Bu işlemler için doktorunuz seans olarak da size bir program uygulayabilir.

Operasyonlarda daha çok FUE tekniği tercih edilmektedir. Aynı zamanda genel anesteziye de gerek duyulmaz. Tahribatın az olması da tercih edilme nedenleri arasında bulunur. Saç sakal bıyık ekimi fiyatları da uygulanan teknik ve işlem yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...