Saç Mezoterapisi

Yediğiniz tüm besinlerden vücudumuz için gerekli vitamin, mineral ve proteinleri almaya çalışırız. Ama bazen, iş yoğunluğu, stres ve hastalıklarda, dışarıdan ilaçlarla, özel besinlerle destek oluruz. Saç mezoterapisi; saçınızın sağlıklı uzaması, gürleşmesi, canlı ve parlak gözükmesi için gerekli vitamin, mineral ve aminoasitleri saçlı deriye dışarıdan özel mezo enjektör yardımıyla doğrudan saç derisine enjekte edilmesi prosesidir. Bu konuda uzman kişilerin kontrolünde, kalsiyum, çinko, selenyum, potasyum, demir, bakır, manganez, iyot gibi minerallerin, vitaminlerle zenginleştirilerek, mikro enjeksiyonlarla saç altı deri tabakasına uygulanması sonucunda, kılcal damarlar vasıtası ile hızlı bir şekilde saç köklerine ulaşması hedeflenir.

Avrupa Yakası Saç Mezoterapisi

Mezoterapi İle Saç Tedavisi Nedir?

Herkesin beslenme alışkanlıkları, saç ve deri çeşidi (genetik faktörler) farklı olduğu, yaşam tarzı ve yaşadığı şehrin havası, suyu, hava kirliliği ve nüfus yoğunluğundan kaynaklı etkileri göz önünde bulundurmak, saç mezoterapisini uygulayacak ekibin uygulayacağı iksiri oluşturan parametrelerdir. Saç mezoterapisi yaptırmak isteyen kişinin saç ve deri analizleri sonrasında gerekli olan vitamin ve mineraller belirlenir, uygulanacak alana göre dozlar tespit edilir. Saç mezoterapisi iki aşamadan oluşur ve kürler en az iki aylık sürede uygulanır. İlk aşamada; saçlı bölge derisi ve saç köklerini güçlendirmek ve kan dolaşımını hızlandırarak tedaviye hazır ortamı oluşturmak hedeflenir. İkinci aşamada; saç dökülmelerini önlemek amaçlanır.

Saç Mezoterapisinde Seans Süresinin Belirlenmesi

Uzman ekiplerce, tedavi uygulanacak kişinin saç dökülme yoğunluğu ve saç hasar tespitlerine göre minimum 4 olmak üzere 10 seansa kadar uygulanır. Seanslar arası en az 7 gün olmalı ama süre 10 günü, tedavinin sürekliliği açısından, geçmemelidir. Kişiye özel hazırlanan vitamin ve mineral kokteylleri, gerekli bölgelere, gerekli dozlarla uygulanması ve çok düşük yan etki riski en önemli tercih sebebidir. Etkin sonuçları, kişisel tatmin ve mutluluk nedenidir.

Mezoterapi İle Saç Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Kullanılan teknik, kişiye özel hazırlanan vitamin ve mineral kokteylleri, uygulama sırasında 4-6mm mikro mezoterapi iğnesi ile saç derisine 1-2 cm aralıklarla uygulanır. Seanslar 25 dakika civarında sürede tamamlanır. Uygulanan hastayı rahatlatmak ve uygulama süresini minimumda tutmak için anestezi içeren spreyler kullanılarak lokal uyuşturma yapılır. Saç mezoterapisi uygulayacaklara, uygulama öncesinde saçların doğal sabun veya şampuanla yıkayarak temizlemeleri ve sonrasında da hiçbir losyon, jöle veya bakım kremi gibi hiçbir şey sürmemeleri sağlık verilir. Mezo enjeksiyon öncesi uzmanlar saç derisine özel bir buhar tatbik ederek, saç derisinin yumuşamasını sağlar ve mezoterapiye uygun hale getirir.

Saç Mezoterapisi Ardından Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç mezoterapisi sonrası, uygulayan ekip saçları yıkar ve hemen sonrasında, mezoterapi iğnesinden kaynaklı acıları dindirmek için anestezi etkisine sahip ve enfeksiyonlardan korumak amaçlı özel bir losyon sürer. Uygulama merkezindeki son işlemlerden sonra, saç mezoterapisi uygulanan kişinin en az 1 gün saçlarını yıkamaması gerekir. Çünkü işlem sırasında, mikro enjektörlerden kaynaklı küçük delikler oluşur. Bu iğne deliklerinin kapanması zaman alacaktır. Birkaç gün güneş ışınından da korumak önemlidir. Sauna ve yüzme havuzu kesinlikle önerilmez (en az 7 gün). Saç dipleri kesinlikle kaşınmamalı ve masaj türevi hiçbir şey yapılmamalıdır. Mezoterapinin pozitif etkisini olumsuz etkilediği tespit edilmiş alkollü içecekler kesinlikle kullanılmamalıdır. Mezoterapi ile saç tedavisi yıpratıcı olmadığı ve nekahet dönemi gerektirmediği için uygulama sonrası normal yaşama kalındığı yerden devam edilir. Saç mezoterapisinin kalıcı olması amacıyla, 3 ay boyunca, en az ayda bir defa uygulanması önerilir. Sonraki yıllarda da ihtiyaca göre mezoterapi ile saç tedavisi devam edilebilir. Tüm tıbbı tedavilerde olduğu gibi, tedavilerin başarıya ulaşması kişiden kişiye değişmektedir. Moralin; tedavideki olumlu etkisini unutmadan, tedavi sonrası yapılması gerek her şeyi yerine getirerek, uzmanların belirteceği süre boyunca umut ve yüksek moralle sonuç beklenmelidir.

kadınlarda saç güçlendiren mezoterapi

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Teknolojinin, tıbbi test ve uygulama cihazlarının hızlı gelişimi, medikal tıp uygulamalarının da sonsuz olanaklarla sunulmasını sağlamaktadır. Kişiye özel; saçın ve saç derisinin, cinsiyete de bağlı olarak da nelere ihtiyaç duyduğunun analizlerini yapmak ve elde edilen sonuçlara göre tedavi etmek kolay ama pahalı tıp eğitimi ve ekipmanlar, mezoterapi ile saç tedavisini yüksek bedellerde gibi gösterse de alternatiflerine göre daha uygundur.

Kişiye özel tedavi dendiğinde hemen anlaşılmalı ki, her tedavi için belirlenecek bedel aynı olmayacaktır. Mezoterapi ile saç tedavisinde fiyatı belirleyen en önemli faktör doktor ve uygulama ekibi ile uygulamanın yapılacağı hastanenin konu üzerindeki yetkinliği ve bilinirliğidir.  Saç ve saç derisi tedavilerinde uzmanlaşmış merkezlerin olması, uygulama bedellerinin makul düzeylere çekilmesine olanak sağlamıştır.

Mezoterapi ile saç tedavisi; ihtiyaca göre minimum 4 seanstan başlayarak, 10 seansa kadar çıkabilmektedir.  Bu da fiyatın; uygulanacak vitamin ve mineral kokteylindeki değişiklikler de göz önünde tutularak, her uygulama projesi için farklılıklar göstermesine sebep olur.

Asıl konu saç ve saç derinizin sağlığına kavuşması size ve yaşantınıza ne katacağıdır.  Saçlar kişiliklerin ve tarzın dışa vurumun da ki en önemli unsurdur. Gür, sağlıklı, ışıltılar yayan parlak saçlara sahip olmak hemen hemen herkesin arzusudur. Sizde bunu istiyor musunuz ve buna değer mi? Karar sizin.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...