Boyun fıtığı; boyun omur kemikleri arasında bulunan disk adı verilen lastiksi yastıkların yırtılarak omurilik kanalında omuriliği sıkıştırması sonucu oluşur. Omurgadaki diskler dış kısmı lastik iç kısmı ise jöle kıvamında bir kıkırdaktan oluşur. Siniri sıkıştıran dıştaki lastik tabakanın yırtılması sebebiyle, kanalda fıtıklaşan iç kısımdır.

Fıtıklaşan bir disk boyunda omurga, etrafındaki ve içindeki sinirlere bası yaparak kollarda, omuzlarda ve boyunda ağrı, kuvvet kaybı ve hissizlik gibi boyun fıtığı belirtilerine sebep olabilir. Bazen fıtık olduğu halde hiç bir bulgu da bulunmayabilir. Fizik tedavide boyun fıtığı egzersizleri uygulanabildiği gibi ağır vakalarda cerrahi tedavi de yapılabilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...