Meme Büyütme

Memelerin boyutlarından şikayet eden ve memelerin dolgun, hacimli görünmesini isteyen bireylerin tercih ettiği operasyona meme büyütme estetiği denir. Bu operasyon sonrasında hastanın göğüsleri daha dolgun ve hacimli görünür. Göğüslerin hacmini arttırmak ve istenen dolgunluğa ulaşmasına yardımcı olan göğüs büyütme estetikleri günümüzde sıklıkla uygulanan estetik operasyonlardır. Genel anestezi altında ve hastane koşullarında hekim gözetiminde yapılması operasyon başarısını arttıracaktır. Hastanın beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı yöntemler kullanılarak büyütme operasyonu yapılır.

18 yaşını tamamlamış ve memelerinde farklı nedenlere bağlı hacim kayıpları olan, memelerinin küçük olmasını istemeyen, sağlık sorunu bulunmayan ve kanser gibi tedavilerden sonra meme kayıpları yaşayan her birey operasyon için uygun adaydır.

Hastaların beklentilerini doğru şekilde aktarması muayene sırasında operasyon sonrası nasıl bir görünümüne kavuşulacağını göstermeye yardımcı olur. Operasyon öncesinde en önemli kıstas muayene yapılarak ne kadar büyüme sağlanacağının belirlenmesidir. Bu sayede operasyonda kullanılacak yöntem ve hastanın göğüs yapısı belirlenerek süreç daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilir.

 

Meme Estetiği Fiyatları
 

Memelerde yapılacak olan estetik işlemler beklenti ve ihtiyaçlara göre çeşitlendirilir. Meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme gibi operasyonlardan oluşan estetik işlemler günümüzde sıklıkla özellikle bayanlar tarafından tercih edilen cerrahi operasyonlardır. Meme estetik fiyatları da yapılacak operasyon ve kullanılacak yönteme göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenler hakkında bilgi alınması için mutlaka muayene olunmalı ve bir hekimle ön görüşme yapılmalıdır. Beklentilerin ve istenen göğüs yapısının doğru bir şekilde hekime aktarılması gerekli olan yöntemlerin belirlenmesinde en sağlıklı yoldur.

Fiyatları etkileyen diğer etkenlerde hastanın durumu, operasyon yapılacak merkez, kullanılan malzemelerin kalitesi ve hekimin ücretidir. Bu etkenlerinde bilinmesi için ön araştırma yapılması maliyetler hakkında da detaylı bilgi alınmasına yardımcı olacaktır. Hangi meme estetiği uygulamasının uygun olduğu konusunda hekimler bilgilendirme yaparken süreç hakkında detaylı bilgi vererek maliyetlerin de görüşülmesine etken olacaktır.

 

Göğüs Büyütme Fiyatları

Meme büyütme işlemleri ilk ortaya çıktığında oldukça pahalı maliyetlerle yapıldığından herkesin ulaşabileceği düzeyde bir operasyon olmayıp lüks konumdaydı. Günümüzde gelişen teknoloji ve arzın yüksek olmasından dolayı maliyetlerin ucuzlaması söz konusu olup herkesin tercih ettiği, ulaşabileceği operasyonlardan olmuştur. Göğüs büyütme fiyatları diğer estetik uygulamalar gibi kişilere özel plan yapılan bir uygulama olduğu için farklılıklar oluşması normaldir.

Maliyetleri etkileyen etkenler genellikle operasyon sürecinin nasıl olacağı, kullanılacak yöntemler, kullanılan malzemeler, hastanın durumu ve operasyon yapılacak merkeze göre değişkenlik gösterir. Göğüs büyütme işlemlerinde mutlaka muayene olunarak süreç hakkında detaylı bilgi alınması gereklidir. Bu sayede süreç bilgisi alınırken maliyetlerde az çok netleşerek hastanın mağduriyeti önlenmiş olur.

Meme estetiklerinde fiyat bilgisi için sağlık merkezlerinden randevu alınması gereklidir. Meme kanseri sebebiyle yapılan estetik operasyonlar dışında kalan meme büyütme operasyon maliyetlerini kişiler kendileri karşılamaktadır. Bu nedenlerin bilinerek karar verilmesi sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan detaylardandır.

meme büyütme estetiği muayenesi

 

Meme Büyütme

Memelere hacim kazandırmak ve dolgunluk yaratmak için yapılan estetik işlemlere meme büyütme estetik operasyonları denir. Meme implantları ya da yağ dokusu kullanılarak sağlanan hacim göğüs kas dokusunun altına yerleştirilmek suretiyle cerrahi bir operasyondur. Memelerin küçük olması ya da herhangi nedenden dolayı kayıpların oluşmasından yaşanan öz güven eksikliğinin giderilmesinde yardımcıdır.

Plastik cerrahlar tarafından yapılması gereken operasyon öncesinde muayene olunması önem taşır. Muayene sonrasında memelerin ne boyutlarda büyümesi gerektiği konusunda karar verilerek nasıl bir yöntemin kullanılacağı belirlenir.

Meme büyütme işlemleri hekimlerin muayene sonrasında uygun gördüğü herkese uygulanabilir. 18 yaşını ve fiziksel gelişimini tamamlamış, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kadın ya da erkek fark etmeden uygulanabilen sağlıklı ve güvenli bir operasyondur. Muayene sırasında hasta uygunluğu belirlenmesi, hastane koşullarında olması, operasyonun plastik cerrah tarafından yapılması önemli detaylardır. Kullanılan malzeme kalitesi ve uygulanacak olan yöntemin doğru olması da operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Meme büyütme operasyonu sonrasında oluşan görüntü hastaların kaybolan öz güvenlerini yerine geri getirir. Aşırı bir kilo alımı söz konusu olursa bu durumda göğüslerin şeklinde değişme olacağından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Mutlaka hekimlerle irtibat halinde kalınarak sürecin detaylarını öğrenmek gereklidir.

 

Meme Büyütme Operasyonlarında İz Kalma Olasılığı Nedir?

Meme büyütme estetik operasyonları cerrahi müdahaleler olması sebebiyle hastaların aklında olan sorulardan en önemlisi iz kalma durumudur. Cerrahi işlemlerde iz kalma riski diğer estetik uygulamalara oranla yüksektir. Meme büyütme işlemlerinde izler meme altına saklandığı için iz kalma durumu söz konusu olsa da dışardan görülmesi mümkün olmamaktadır. Genellikle de hastaların cilt yapılarına bağlı olarak uygulanan estetik müdahalelerdeki dikiş izleri kendilerini yenileyerek zamanla silikleşebilir.

Konu hakkında detaylı bilgileri hekimler hastalara sürecin başında bildirerek hastanın bilinçli bir şekilde operasyon kararı vermesi sağlanmalıdır.

Cerrahi bir müdahale olan meme büyütme estetik operasyonları bazı riskleri de içerisinde barındırır. Her ameliyatta olan riskler söz konusu olurken en aza indirerek uygulama yapılması operasyonun amaçları arasındadır. Kanama, enfeksiyon, meme ağrısı, meme ucu hissi kaybı gibi riskler meme büyütme operasyonlarında karşılaşılabilen olumsuz durumlardır. Risklerin en aza indirilerek komplikasyon oluşmadan sürecin tamamlanması operasyon başarısına bağlıdır.

meme büyütme operasyonunda kullanılan protezler

Meme Büyütme İçin Kullanılacak İmplantlar Nasıl Olmalıdır?

Göğüslerin büyütülmesi ve hacim kazandırılması için gerekli olan meme büyütme operasyonları implant kullanımı ya da hastanın kendi yağ dokusu ve kök hücrelerinin kullanılmasıyla gerçekleşir. Kullanılan implantlar genellikle tuzlu su ya da jel denilen silikonlar içerir. Hekimin hangi yöntemi kullanacağı hastanın durumu ve maddi imkanlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişinin kendi yağ dokusunun alınmasıyla yapılan meme büyütme estetikleri karın bölgesinden alınan yağların kullanılmasıyla gerçekleşir. Bu sayede iki operasyon aynı anda eş zamanlı bir şekilde yapılabilir.

 

Meme Büyütme Operasyonu Öncesi ve Sonrası Neler Yaşanır?

Estetik işlemlerin tümünde öncesi ve sonrası bir süreç olması işlemlerin başarılı bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur. Meme büyütme estetik işlemlerinde önce mutlaka muayene olunması ve tüm tetkiklerin yapılması önemlidir. Operasyon sürecin hazırlık aşaması olan bu tetkikler hastanın anestezi ve operasyon için de uygunluğunun belirlenmesine yardımcı olacaktır. Sigara kullanımı iyileşme sürecini yavaşlatacağından operasyon öncesinde bırakılmalıdır. Cerrahi bir müdahale olması nedeniyle kan sulandırıcı ilaç kullanımı mutlaka kesilmeli ve herhangi bir ilaç kullanımı mevcut ise mutlaka hekimle paylaşılmalıdır.

Operasyon sonrasında hasta gözlem amaçlı bir gece hastane koşullarında hekim gözetiminde tutulmalıdır. İşlemler tamamlanarak taburcu edildikten sonra herhangi bir komplikasyon oluşmaması için belirlenen kurallara uyulması önerilirken herhangi bir olumsuz durumda mutlaka operasyonu yapan hekimle görüşülmelidir.

Meme büyütme estetikleri günümüz teknolojisinde oldukça ağrısız ve acı hissi oluşmadan gerçekleşmektedir. Birkaç gün evde dinlenme önerilirken bu süre sonunda gündelik yaşama dönülmesi mümkündür. İlk aylar göğüsleri zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalı ve ağır sporlardan uzak durulması önerilir. Bir ay boyunca yüzü koyun yatılmaması tavsiye edilirken göğse alınacak darbe ve zararlardan hasta kendini korumalıdır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...