Diz ardı tendiniti, diz ardı tendonunda, uyluk kemiğinin alt kısmının dış yüzeyinden, dizin arkası boyunca çapraz olarak kaval kemiğinin iç tarafına uzanan bir yırtılmadır.

Diz ardı tendonu, alt bacağın koşma esnasında dışa doğru dönmesine engel olur. Ayağın aşırı derecede içe dönmesi (pronasyon), bu tendona, yokuş aşağı koşmak kadar aşırı basınç uygular ki, bu basınç tendonun yırtılmasına sebep olabilir.

Ağrı ve acı, özellikle de yokuş aşağı koşarken dizin dışı boyunca gelişebilir. Kişi, bu alanda ağrı kalmayıncaya kadar koşmamalı ve koşuya başladıktan sonra dahi en az 3 hafta yokuş aşağı koşmamalıdır. İyileşme süresince bisiklet, iyi bir alternatif egzersiz olacaktır. Ayakkabı kalıpları, özellikle de topuğun önüne yerleştirilen üçgen bir kalıp, ayağın içe dönmesine engel olmaya yardımcı olabilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...