Spor yaralanmaları, yanlış antrenman metodları, vücudun belirli yerlerini diğer yerlerinden daha fazla zorlayan yapısal anormallikler, kas, tendon ve bağların (ligamanların) zayıflığından kaynaklanabilir. Bu yaralanmaların birçoğu, hassas dokuyu zorlayan bir hareketin tekrar tekrar yapılmasından doğan yıpranmadan kaynaklanır.

Spor hekimliğinin ilkeleri, spor yaralanmaları dışında farklı sebepleri olan kas ve iskelet sistemi yaralanmalarının tedavisinde de uygulanabilir. Örneğin, tenisçi dirseği, bavul taşınması ya da sıkışmış bir kapının açılması ile de oluşabilir; aynı şekilde, yürürken ayağın aşırı içe dönmesi (pronasyon) koşucu dizine yol açabilir.

 

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...