Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Leke Tedavisi

Leke; cildin rengini oluşturan hücrelerin, lekeli bölgelerde daha fazla renk üretmesiyle oluşan...

Devamini Oku

Dolgu

Yaşlanma ile beraber cildin hyaluronik asit içeriğinde azalma olur ve cildin su tutma kapasitesi azalır...

Devamini Oku

Botox

Botoks nedir sorusuna kısaca istenmeyen ve ciltte kalıcı hasar yaratabilen, kırışıklık yapan kas kasılmalarının...

Devamini Oku

Mezoterapi

Mezoterapi; cildin nemini arttırıp, kollagen stimülasyonu için kullanılanılan vitamin ve...

Devamini Oku

Cilt gençleştirmede (anti aging) amaç daha sağlıklı ve genç cilde sahip olmaktır. Yaş ve güneş etkisi ile oluşan cilt lekelerinden, damar lezyonlarından arınmış daha diri, parlak, sıkı ve genç cilt oluşturmak için yapılan tüm işlemler cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu amaçla teknolojiyi de kullanarak yapılan pek çok yüz gençleştirme, cilt gençleştirme tedavi yöntemi vardır.

Muayene sonrası kişinin ihtiyacına göre, kişiye özel bir cilt gençleştirme programı yapılması, istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Muayene sırasında boyun, dekolte, eller v.s de kontrol edilir. Cildin ihtiyaçları tespit edilip, gerek hazırlanacak tedavi programı, gerekse tedaviyi destekleyecek ev ürünleri bu ihtiyaç doğrultusunda hazırlanır.
 

Cilt gençleştirme (anti aging) amacıyla uygulanabilecek yöntemler nelerdir?
 

Fibroblast Hücre Gençleştirme:Kulak arkasından alınan 3mm.lik bir dokudan fibroblast hücresi ayrıştırılıp üretilir. Hücre sayısı belli bir düzeye ulaşınca özel teknikle o kişinin cildine enjekte edilir. Etkisi 4-5 sene devam eder. Yeni anti-aging uygulamalardan birisi olup Avrupa, Amerika’da ve Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelir.


Kök Hücre Uygulaması: Kişiden alınan kan ayrıştırılarak, kök hücreler elde edilir ve daha sonra istenen bölgelere verilerek cilt gençleşmesi sağlanır.

Kimyasal Peeling: Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların cilde uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakaların ayrılmasını sağlayan kimyasal solüsyonlar sürülür.

Lazerler: Kollagen stimülasyonu, leke tedavisi, damar tedavisi, ciltte bulunan lezyonların onarılması, kırışıklık tedavisi, cildin sıkılaşması v.s için kullanılmakta olan değişik lazerler mevcuttur. Her lazer, herkes için gerekli değildir.

Fototerapi: Cilt gençleştirme, leke tedavilerinde kullanılır.

Biomezoterapi, Mezolifting, Bio-Expander: Çeşitli gelişen ürünlerin (vitaminler, HA, aminoasitler v.s) ihtiyaca göre doğrudan cilt içine, cilt altına verilmesi yöntemidir.

PRP(Platelet Rich Plasma): Ayrıştırılarak elde edilen trombositten zengin plazmanın cilde verilerek, ciltteki hasarın onarılması yöntemidir.

Dermaterapi: Dermaroller kullanılarak verilen ürünlerle yapılan tedavi, cilt gençleştirme yöntemidir.

Dermafrac: Fototerapi ile dermaterapi yönteminin beraber uygulandığı özel cilt gençleştirme yöntemidir.

Ultrason ve Radyofrekans Yöntemleri: Sürekli gelişmekte olan ameliyatsız estetik yöntemlerinin zamanla, ihtiyaca dönük, doğru uygulanması ile daha genç, dinç ve sağlıklı görüntüye sahip olmak mümkündür.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...