Doğumsal Omurga Anomalileri

Embriyojenik dönemdeki gelişme bozuklukları sebebiyle oluşan deformitelerdir. Anomalinin şekline ve şiddetine göre deformite ciddi boyutlara ulaşabilir ve sonuç olarak solunum sorunlarına ve felçlere sebep olabilir. Beraberinde özellikle göğüs kafesinde olmak üzere diğer organlarda da konjenital anomaliler bulunabilir.


Konjenital omurga anomalileri, büyüme çağında ilerleme gösterdiği için konservatif tedavinin yeri sınırlıdır. Alçı ya da korse uygulaması yapılabilir, ancak deformite esnek değildir ve birlikte göğüs deformiteleri de bulunabilir. Bu durumda alçı ya da korse uygulanmasında sorunlar yaşanabilir.

Deformitenin ilerleyici bir seyir izlemesi nedeniyle konjenital omurga anomalilerinde tedavi, çoğu zaman cerrahidir. Tedavi için değişik cerrahi yöntemler mevcuttur.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...