Aşil tendiniti, baldır kaslarından topuğa kadar uzanan sert bant olan aşil tendonunun iltihabıdır.

Baldır kasları ve aşil tendonu, topuk yere değdikten sonra ön ayağı alçaltır ve diğer ayak adım atmadan hemen önce, parmaklar yeri  iterken topuğu kaldırır.

Aşil Tendiniti, tendona uygulanan basınç, tendonun gücünden daha büyük olduğunda meydana gelir. Yokuş aşağı koşmak, ökçe tendonuna ekstra basınç uygular; çünkü ön ayağın yere değmeden önce gideceği daha fazla mesafesi vardır. Yokuş yukarı koşmak da, bu tendona basınç uygular; çünkü baldır kasları, parmaklar yeri iterken topuğu kaldırmak için daha fazla güç kullanmalıdır. Ayakkabının topuğu saran arka kısmının yumuşak olması, topuğun fazla hareket etmesine izin vererek, aşil tendonuna eşit olmayan bir şekilde baskı yapar ve yırtılma olasılığını arttırır. Ayak parmaklarının ayakla birleştiği yerde bükülmeyen sert tabanlı ayakkabılar da, parmakların itilmesinden hemen önce ökçe tendonuna büyük bir basınç uygular.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...