Dermaterapi ve Dermaroller

Dermaroller ile dermaterapi uygulamaları; Angelina Jolie’nin Güzellik sırrı diye üne kavuşan dermaterapi yöntemidir. Bu yöntem, büyüme faktörü (growth factor), biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerin dermoroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanmasıdır. Dermoroller, üzerinde 192 adet çok kısa iğneleri bulunan alettir. Bu aletle cilt üzerinde mikrokanallar açılır. Kanallar cilt altına açılan geçitlerdir ve 15-20 dakikada hiç iz bırakmadan kapanırlar. Açılan kanallardan cildin alt tabakalarına doğru cildi yenileyen büyüme faktörü, biomimetik peptitler ve kök hücre ekstrelerini göndererek cilt altının yeniden yapılanmasını ve kök hücrelerin uyarılarak yenilenmesini sağlanmış olur.

Dermaroller genel olarak ince-derin çizgi ve kırışıklıklarda, cilt çatlaklarında, lekeli ciltlerde (melasma ve hiperpigmentasyon), akne ve yanık skarlarında uygulanır.

Dermoroller yöntemi ile lekeli ciltlerin renk farkının giderilmesi, lekeden arınmış parlak, canlı, sağlıklı daha genç bir cilt sağlamak mümkündür.
Dermaroller yöntemi ile saç tedavisi de son derece güzel sonuçlar sağlar. Stres, kirli hava, düzgün beslenememe, iş yoğunluğu neticesinde düzensiz yaşam nedeniyle bay ve bayanlarda saçlı deri sorunu sıklıkla yaşanır. Dermaroller; saç dökülmesi, saçların cansızlaşması, azalması gibi şikâyetlerde uygulanabilir. Tembelleşmiş kıl kökleri canlandığı için saçlar gürleşir daha canlı, parlak ve sağlıklı görünüme kavuşur.
Dermoroller yöntemi kişinin muayene sonucuna göre haftada bir 6-10 seans arasında uygulanır. Güneşle etkileşim olmadığı için yazın da uygulanabilen bir yöntemdir.

Uygulama sonrası yüzde geçici olarak hafif kızarıklık oluşabilir. Güneş hassasiyeti yapmaz. Pratik bir yöntemdir, uygulama sonrası kişiler sosyal yaşamlarına devam edebilirler. Ancak yazın yapılan her uygulama sonrası 30 SPF faktörlü güneş kremi kullanmak gerekir.

 

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...