DHI saç ekimi tekniği; saç köklerinin teker teker toplanmasıyla yapılan ve özel Choi implanter kalemlerle dökülme olan bölgelere saç yerleştirme işlemidir. Bu teknikle yapılan saç ekimlerinde, kullanılmakta olan cerrahi kalemler boyutlara ayrılır. Bu boyutlar ise 0,6 mm ile 1 mm arasında değişkenlik gösterir. Özel implanter kalemler yardımıyla greftler ayrıştırılır ve toplanır. İmplanter kalemlerin, saç ekimi uygulaması yapılırken önemi büyüktür. Çünkü cilde herhangi bir kesi atılmadan Choi kalemleri yardımıyla saç alımları gerçekleştirilir.

DHI tekniği, bilinen diğer saç ekimi yöntemlerinden farklı bir şekilde gerçekleştirildiği için hastaya birçok yönden konfor ve kolaylık sağlamaktadır. Çünkü bu uygulamadaki işlemler, kullanılan implanter kalem sayesinde teke düşürülmüştür. Bunun yanı sıra, operasyon esnasında, bekleme süresi olmadan saç kökleri dökülme olan bölgeye ekilmektedir. Kullanılan özel implanter kalemlerin iç kısmına önceden ayrıştırılmış olan saç greftleri yerleştirilir. Bu işlem yapılırken, donör olan bölgede özel aletler yardımıyla bir gevşetme işlemi yapılır. Saç kökleri gevşetildikten sonra, teker teker toplanmaya başlanır. Saç ekimi yapılacak bölgede saç diplerinin iç kısmında özel dokular bulunmaktadır. Bu dokular, uzman kişi tarafından ayrı ayrı bölümlere ayrılmaktadır. Saç nakli, esnasında alanında uzman hekimler uygun açıyı ve doğru yönleri belirlerler. Hastanın saç kökünün kalınlığına uyum sağlayacak büyüklüklerde cerrahi kalemler tercih edilir. Bu teknik kısa sürede uygulanabilen operasyonlardan bir tanesidir.

istanbul'da dhi saç ekimi

Saç Ekiminde DHI Tekniği Nedir?

Bu yöntem, saçın özel bir kalem yardımıyla toplanarak, gerekli işlemlerden geçtikten sonra dökülme olan bölgeye ekilmesidir. Yalnızca bu alanda eğitim almış uzman hekimler tarafından yapılabilecek operasyonlardır. Ayrıca operasyon sırasında, Choi kalemlerini de sadece saç ekimi uzmanları kullanabilir.  Saç ekimi işlemi, foliküllerden kaynaklı olarak oldukça kısa bir sürede tamamlanır. Bu sayede, greft kaybı da en az seviyeye çekilmiş olur.  DHI tekniği, uygulanırken saçlar üzerinde yön ve açı analizi yapılmaktadır. Böylece saç köklerinin hangi yönde olduğu rahat bir şekilde belirlenmiş olur. Choi adlı özel kalemler ile saçın kalınlığına göre kanallar açılır. Bu durum ise hasarı en minimum seviyeye çeker.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu işlem uygulanırken, özel aletler ve kalemlerden yardım alınır. Operasyon anında uzman hekimler, oldukça ince bir işçilikle çalışır. Öncelikle, donör olan bölgeye uzman hekim tarafından lokal anestezi uygulanır. Daha sonra, saç kökleri rahatlatılarak özel Choi kalemiyle saç kökleri toplanmaya başlanır. Toplanan saç kökleri, özel cihazlar yardımıyla kafa derisine yerleştirilir. Yerleştirme işlemi, kullanılan cerrahi kalemler yardımıyla gerçekleştirilir. İmplanter kalemin yapısı ise oldukça ince ve uç kısmı sivridir. Ayrıca minimal boyutundan kaynaklı olarak, rahatlıkla içine saç kökü yerleştirilebilmektedir.

dhi saç ekimi tekniği

Operasyon anında kullanılan bu medikal kalem, saç derisine uygun bir açıyla kafaya batırılır. Bu işlemin ardından, Choi kaleminin arka kısmında yer alan özel bölgeye basılarak içindeki saç kökü deriye geçirilir. DHI saç ekimi tekniği yapılırken kafa derisindeki sağlıklı dokulara zarar vermez. Bu yöntem, çoğunlukla saçların sık ve gür bir görünüme sahip olabilmesi için tercih edilir. DHI saç ekiminin en önemli tercih edilme sebepleri arasında, saç kökü alındıktan sonra bekleme süresi olmadan kafa derisine kısa sürede yerleştirmesidir. Bu sayede, greftlerin sağlığı da korunmuş olur. Dolayısıyla saçın tutma ihtimali DHI tekniği ile daha hızlıdır. DHI saç ekimi tekniği, eski bir yöntem olarak bilinse de 2021 saç ekimi teknikleri arasında tekrar popülerleşmeye başlamıştır.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Bu teknik, yüksek maliyetli saç ekimi operasyonlarından bir tanesidir. Çünkü DHI tekniği uygulama esnasında, özel implanter kalemler ve teknolojik cihazlar kullanılır. Bu sebeple, piyasadaki diğer saç ekimi tekniklerine göre biraz daha yüksek maliyetlidir. Ancak yine de bu operasyonla ilgili detaylı bir araştırma yapılması gerekir. Çünkü hizmet alınacak klinik ve doktora bağlı olarak DHI saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir. Bununla birlikte, saç ekimi işlemini yapacak tıp merkezinin uyguladığı fiyat politikası da uygulamanın yaptırılacağı yere göre farklılık gösterir.

Tüm bunların yanı sıra zaman zaman operasyonun uzaması ya da ek işlemlerin uygulanması da mümkündür. Bu gibi durumlarda DHI tekniği fiyatlarında oynama olacaktır. Genellikle, hastaların saç ekimi yaptırmak istediği kısmın büyüklüğü de farklıdır. Bu durum saç ekimi işlem süresine yansıyabilir. Ancak fiyat yönünden işlem sürelerinin artış göstermesi büyük bir etkiye sahip değildir. Yine de uzman hekim tarafından eklenecek operasyonlar ve diğer sebepler fiyatlara etki edebilmektedir.

DHI FUE Saç Ekimi Farkı

Fue saç ekimi tekniği, üç aşamada tamamlanabilen bir operasyondur. Ancak DHI tekniğinde tek bir uygulamada işlem bitirilmektedir. DHI tekniğinin en karakteristik özelliklerinden biri de tıraş yapılmadan uygulamaya başlanabilmesidir. Fakat tıraşlama işlemi FUE için geçerli bir durumdur. Tıraşlama yalnızca kelleşme oluşan kısma yapılmaktadır. Aynı zamanda işlem süresi her iki teknik için de farklıdır. DHI tekniğinde saç köklerinin alım işlemi tamamlandıktan yaklaşık iki dakika sonra ekime geçilir. Ancak FUE için aynı durum geçerli değildir.

DHI, FUE tekniğinden daha kısa sürede bitirilen bir operasyondur. Aynı zamanda, saç köklerinin hasar görmemesi için özel teknikler kullanılır. FUE yöntemine göre gelişmiş olan DHI, son zamanlarda çok sık tercih edilmeye başlamıştır. Bunun yanı sıra saçların toplu olarak kelleşmediği bölümlerde, saçın aralarına kolayca ekim işlemi yapılabilmektedir. Genellikle, dar saç köküne sahip olan kişiler için DHI tekniği oldukça uygundur. FUE geleneksel olan bir saç ekimi tekniği olmasıyla bilinir. Bu nedenle, DHI tekniğinde kullanılan uygulamalar FUE’de yoktur. DHI’deki asıl amaç, saçın kısaltılmadan daha yoğun, sağlıklı ve kaliteli görünmesini sağlamaktadır. Ancak FUE saç ekimi yöntemine tıraşlama yapılarak başlanmaktadır. Buna bağlı olarak, DHI yönteminde günlük hayata çok kısa bir sürede dönülürken, FUE için beklenmesi gereken bir iyileşme süreci vardır. FUE tekniği, saç ekim cihazlarıyla yapılırken, DHI tekniği ise choi adı verilen kalemler kullanılır.

  • DHİ Tekniği Kimlere Yapılır?

Bu uygulama, ihtiyacı olan ve isteyen herkese yapılabilecek bir operasyondur. Aynı zamanda tıraş gerektirmeyen bir saç ekimi yöntemidir.

  • DHI Saç Ekimi Ağrı Yapar Mı?

Bu operasyon esnasında, herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmaz. Çünkü öncelikle bu işlem yapılmadan önce saç derisi temizlenerek, lokal anestezi uygulanır. İğne yardımıyla verilen lokal anestezi sayesinde, herhangi bir ağrı, sızı ya da acı yaşanmaz.

  • DHI Tekniğinin Artıları Nelerdir?

Yeni geliştirilen bu tekniğin birçok artısı bulunmaktadır. Piyasadaki diğer tekniklere göre DHI operasyonu ardından daha az kanama meydana gelir. Ayrıca herhangi bir tıraşlama işlemi yapmadan DHI yönteminin uygulanabilmesi de mümkündür.

  • DHI İmplanter Kalem Özelliği Nedir?

Saç ekimi amacıyla kullanılan bu kalemlerin iç kısmı boş ve yaylı bir mekanizmayla imal edilmiştir. Bu sistem sayesinde, kaleme basıldığı anda saç kökü kafa derisine yerleştirilmiş olur. İmplanter kalemler, çok önceleri ince saç telleri için geliştirilmiş bir kalem olsa da şimdilerde her saç kökü kalınlığına uyum sağlayacak özelliklere sahiptir.

  • DHI Tekniğindeki Anestezi Şekli Nedir?

Operasyon öncesinde işlem görecek kısım temizlenerek, lokal anestezi uygulaması yapılır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...