Ozon Terapi

Ozon Terapi Nedir?

Ozon tedavisi, kendini okside etmiş O2 gazının O3 olarak belirli bir bölgeye veya dolaşım sistemine enjekte edilmesidir. Vücuda giriş yapan ozon kısa bir süre sonra O2 gazına dönüşür, bu aralıkta ise ozonun bölgede göstermiş olduğu reaksiyon doğrultusunda vücutta antioksidan işlevi gören enzimler uyarılır ve bu enzimler kısa bir süre sonra oksijen bakımından zengin bir bölgede kalmış olurlar.

Hangi durumlarda uygulanır?

Ozonun enjekte edilen bölgede tetiklemiş olduğu antioksidan enzimlerden dolayı uygulanabileceği yelpaze çok geniştir. Kurumumuzda çoğunlukla kronik ağrılar, sinir sıkışmaları, yara iyileşmesi vb. gibi birçok durumda uygulanmaktadır.

Kaç seans uygulanır?

Bir seansın uzunluğu kullanılan ozon terapi yönetimine göre değişkenlik gösterebilir en kısa ve en uzun olmak üzere 20-45 dakika arasında uygulama tamamlanır. Tedavi planı hastanın ihtiyacına göre değişmekle beraber çoğunlukla haftada 2-3 seans ile başlayıp iki ayın sonunda, altı ayda bir hatırlatma dozu şeklinde devam eder.

Ek Bilgi:

Ozon tedavisini uygulayan kişinin alanında uzman olması, gerekli sertifikasyon ve eğitimlerden geçmiş en önemli husustur. Ozonun başlangıçta vücutta yaratmış toksik etkiden dolayı dozajının bir uzman tarafından ayarlanması ve uygulanması gerekmektedir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...