Saç Tedavileri

Fibroblast

Fibroblast yani kök hücre tedavisiyle saç güçlendirme uygulaması hakkında bilgi almak için hizmet açıklamamızın devamını okuyun. İstanbul avrupa yakasında bulunan kliniğimizden bilgi almak ve randevu oluşturmak için tıklayın.

Devamini Oku

Saç Mezoterapisi

Saç güçlendiren tedaviler arasında yer alan saç mezoterapisi kliniğimizde yer alan saç tedavileri merkezinde uygulanır. Mezoterapi uygulaması hakkında bilgi almak için, hizmet detayını inceleyin.

Devamini Oku

Her yaş grubunda meydana gelme olasılığı oldukça fazla olan saç dökülmesi, tedavi edilmediği takdirde daha ciddi problemlerin habercisi olabilir. Koparak dökülmeler ya da kökten dökülmeler zamanla çoğalmaya başlayabilir ve mutlaka profesyonel bir tedaviye ihtiyaç duyulur. Genetik faktörler, anne ve babadan alınan genler saç kitlesini oldukça fazla etkiler. Çevresel faktörler ise saçların görünümünde ve sağlığında önemli bir rol oynar. Özellikle de ergenlik döneminden itibaren saçlarda daha sık dökülmelerin oluşmaya başladığı bir gerçektir. Günde ortalama 150 ve daha fazla saç teli dökülen bireylerin mutlaka tedavi alması gereklidir. Kadınlar ve erkekler için saçların bu denli dökülme oranı yaş olarak farklılık gösterebilir.

saç tedavileri ve saç dökülmesi

Ancak bir fotoğraf karesinde kellik hissedilmeye başladığı zaman artık tedavi edilmesi gerektiği de anlaşılır. Burada devreye saç dökülmesi tedavileri girmektedir. Mezoterapi uygulaması, saç lazeri uygulaması, saç serumu uygulaması, *** tedavisi ve IGF tedavisi en sık uygulanan tedavi çeşitleri arasında yer alır. Her yöntemin kendine has özellikleri ve profesyonel teknikleri mevcuttur. Hastanın dökülme oranına, yaş grubuna ve şikayetinin yoğunluğuna bağlı olarak uygulanması gereken en doğru yöntem seçilir.


Saç Güçlendiren Tedavilerde Yeni Yaklaşımlar


Saç tedavisinin uygulanması için öncelikle hastaya gerekli olan tetkikler ve testler yapılır. Tedavi çeşitleri içerisinde yer alan mezoterapi uygulamasında saç köklerine vitamin, mineral ve farklı karışımlardan oluşan bileşenler enjekte edilir. Yaklaşık olarak 10 seans boyunca süren bu işlem 3-4 yıl kadar başarılı bir şekilde etkisini göstermeye devam eder. Saç lazeri uygulamasında ise saç köklerinde yer alan kılcal damarlar aktif hale getirilir. Cilt altında yer alan dokularda iyileşme meydana gelir. 5 aylık bir süre içerisinde saçlarda yenilenme meydana gelmeye başlar. Saç rengini veren melanosit hücreler de bu yöntemle tedavi edilir. En önemli yöntemlerden biri de PRP tedavisi olarak bilinir. Hastanın kendisinden elde edilen plazmaların enjektesi yapılır.

prp tedavisi


Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi sağlık alanında çok geniş kullanım yelpazesine sahip tedavilerden biridir. Günümüzde birçok insanın ortak sorunu saç dökülmesi farklı sebeplere bağlı olarak gerçekleşir. Özellikle olumsuz hava koşullarının büyük ölçüde etkili olduğu saç dökülmesi sonucunda saçlarda seyrelme ve cansızlık oluşur. Kellik tedavisi olarak da kullanılan saç mezoterapisi sonucunda saç sorunları büyük ölçüde ortadan kalkar. Mezoterapi saçın uzaması dökülmenin durması ve saç metabolizmasının harekete geçmesini sağlar. Özellikle kan dolaşımını etkileyen mezoterapi saç derisindeki foliküllerin canlanmasına ve kanlanmasına sebep olur. Tedavi saç diplerine enjekte edilen, saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden oluşur. Saç derisinin altına ince iğnelerle enjekte edilerek gerçekleştirilen işlem özellikle son yıllarda olumlu sonuç alınan ve sıklıkla tercih edilen tedavilerden biridir. Mezoterapi tedavisinin cevap verdiği saç sorunları şunlardır;

  • Saç dökülmesi
  • Saçların uzamaması veya yavaş uzaması
  • Saç diplerindeki kuruluk ve kepek
  • Saçların çıkmaması veya çok yavaş çıkması
  • Saç derisinde oluşan patolojik doku varlığı

Mezoterapi hakkında wikipedia içeriğini okuyarak ayrıntılı bilgi alın.
 

Fibroblast Nedir ve Nasıl Uygulanıyor?

Fibroblast insanda bağ dokusu ve cildin genel yapısını oluşturan hücreler bütünüdür. Yaşa bağlı olarak ilerleyen yaşlarda fibroblast üretimi azalır. Bu öncelikle yaşlanmayı hızlandırır ve fibroblast etkisiyle üretilen kolajen ve elastin maddesinin azalmasına sebep olur. Bu da sonuç olarak cildin sarkması elastikiyetini kaybetmesi ve parlaklığını yitirmesine neden olur. Fibroblast tedavisinin en fazla kullanıldığı cilt sorunları şunlardır;

  • Ciltte oluşan ve kapanmayan uzun süreli yaralar
  • Cildin gençleştirilmesi
  • Çiçek hastalığı ve akne sonrası oluşan cilt izleri
  • Herhangi bir travma sonucu oluşan yanık ve cerrahi müdahale izlerinin giderilmesi
  • Yüzde oluşan kırışıklıklar

Fibroblast tedavi 3- 4 seans biçiminde yapılır. Bu seanslar 15-20 gün ara ile tekrarlanır. Uygulama sırasında hasta herhangi bir acı ağrı hissetmeyeceği için bu uygulamada anestezi kullanılmaz. Fibroblasts tedavi, yaptırmak isteyen herkese uygulanabilir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan tedavilerden biridir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...