Lazer Epilasyon Sorular

Lazer epilasyon tedavisi hangi hastalara uygun değildir?

Uzun süreli güneş banyosu yapmış hastalarda, lazer tedavisi pigmentli değişikliklere sebep olabilir. Anemisi olanlar, özellikle daha önceden başka türden lazer tedavisi görenler, Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar, Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar. Eğer mümkünse, doktora danışıldıktan sonra, bu ilaçların lazer tedavisinden üç veya dört hafta önceden kesilmesi gerekir. V ve VI cilt tipindeki kişiler, Gri ve Beyaz tüylere sahip olanlar uygun değildir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Tedaviden bir ay önce, kıl beyazlatılmamalı ve ağda veya başka yöntemlerle kıl koparılmamalıdır. Tedaviden bir gün öncesi tıraş olunmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak bölge kozmetiklerden temizlenmelidir. Kişi lazer epilasyon süresince lazerden korunma gözlüğü takmalıdır.

Lazer Epilasyonda Yan Etkiler ve Komplikasyonlar Nelerdir?

Tedavi sonrası kızarıklık oluşabilir, fakat bu durum 3-4 saat sonra geçer. Pigmentli lezyonlar (lentigine) ve yaşlılık lekelerinin rengi açılabilir veya tamamen ortadan kalkabilir. Bazı uçuklar reaktive olabilir. Nadiren hipo veya hiperpigmentasyon görülür. Bir hafta ile bir ay arası bir zamanda da genelde kaybolur. Hiperpigmentasyon görüldüğünde ve ortaya çıkışından hemen sonra topikal ilaçlarla tedavi edilmelidir. Kabarcık ve yara oluşumu nadiren görülür, görüldüğünde iyileşme süresini kısaltmak için topikal ilaçlarla tedavi edilmelidir.

Lazer Epilasyonun Etkinliği

Son teknoloji ürünleri kalıcı epilasyonu halen garanti edemiyor. Bu güne kadar ki hiçbir lazer sistemi tüm kıl köklerini tamamıyla yok edeceğini garanti edemez. Bazı kıllar yok edilebilir ve birim alana düşen kıl sayısı azalabilir. En iyi sonuçlar 4-6 hafta aralarla birden fazla seanslarla gerçekleşir. Çoğu durumlarda tedaviden 7-14 gün sonra görünebilir kıl azalması fark edilir.

Lazer Epilasyonun Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları; yapılacak bölgeye ve seans sayısına göre değişmekte olup kesin bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
 

Merkezimizde hangi epilasyon cihazları mevcuttur?

3.Levent'te bulunan kurumumuzda cilt rengine ve tüy tipine göre farklı türlerde Lazer Epilasyon cihazları mevcuttur. Levent semtinde Lazer Epilasyon hizmetini Pazar günü dahil haftanın her günü vermekte olup Bay ve Bayan personelimiz mevcuttur.

Alexandrite Arion Lazer Epilasyon

Diode (Ütülele) Lazer Epilasyon

VPL Lazer Epilasyon

İğneli Epilasyon

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...