Boyun Fıtığı Akut ve Kronik Ağrı Tedavisi

Boyun (Servikal) omurlar arasındaki disklerin, bütünlüğünün bozularak yanındaki yapılara yaklaşması ya da sıkıştırması şeklinde tanımlayabileceğimiz boyun fıtıklarının birçok nedeni vardır. Bu nedenler arasında trafik kazaları, travmalar, günlük hayatın gerilimi, boynun yanlış hareketi ve yanlış pozisyonlar, boyun kaslarındaki zayıflık, yaşlılığa bağlı olarak kemiklerde oluşan değişiklikler, boyun kireçlenmeleri, stres, soğukta kalmak, yorgunluk sayılabilir. Boyun fıtığı belirtileri ensede oluşan ağrılar, kas spazmı, boyun hareketlerinde kısıtlılık, göğse ve sırta yayılan ağrılar, bacak ve kollarda güçsüzlük ve/veya uyuşukluk şeklinde olabilir. Yapılacak detaylı fizik muayene ve gerekli hallerde yapılacak radyolojik ve elektrofizyolojik incelemeler sonucunda tanı konulur ve konservatif (cerrahi dışı) ya da cerrahi tedavi planlanır. Konservatif boyun fıtığı tedavileri:  istirahat, ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar, boyunluk (collar), fizik tedavi uygulamaları, boyun, sırt ve omuz kas gruplarına yönelik egzersiz programları vb. şeklindedir. Konservatif tedaviye yanıt alınamayan ve cerrahi sınırda olan boyun fıtıkları cerrahi (ameliyat) olarak tedavi edilebilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...