Kas, Tendon ve Ligaman Zayıflığı

Kas, tendon ve ligamanlar, kendi güçlerinden daha büyük güçlere maruz kaldıklarında yırtılırlar. Örneğin denenen egzersiz için fazla zayıf ya da gergin iseler, incinebilirler. Eklemler de, bir burkulmadan sonra olduğu gibi, kendilerini destekleyen kas ve ligamanlar (bağlar) zayıf olduğunda, kolayca incinebilirler. Osteoporoz ile güçsüzleşen kemikler de  kolayca kırılabilir.

Kuvvetlendirici egzersizler, incinmelerin önlenmesine yardımcı olur. Düzenli egzersiz, kasları ne önemli ölçüde genişletir ne de güçlendirir. Kasları güçlendirmenin tek yolu, bir sporu daha yoğun yapma, aşama aşama daha fazla ağırlık kaldırma ya da özel güç antrenman aletleri kullanmada olduğu gibi, gittikçe artan dirence karşı egzersiz yapmakla mümkündür. Tedavi edilmiş kas ve tendonları güçlendirmek için yapılan rehabilitasyon egzersizleri, çoğunlukla 8-12 tekrar şeklinde ve gün aşırıdan daha sık olmayacak şekilde, kaldırarak ya da dirence karşı basınç uygulayarak yapılmaktadır.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...