Terleme Tedavisi (Hiperhidroz)

Yoğun terbezlerinin bulunduğu bölgelerde ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanan aşırı terleme, çok rahatsız edici olup kişilerin yaşamını olumsuz etkiler. Rahatsız edici koltuk altı, eliçi ve ayakaltı terlemelerinde botox tedavisi son derece başarılı ve yaşam kalitesini yükselticidir. Etkisi 8 ay, hatta bir yıl sürer. Botoks tedavisi, iş arasında yapılabilen ve günlük yaşamınızı etkilemeyecek uygulamalardır. Yapıldığı gün işinize devam edebilir, davetlere gidebilirsiniz.


Terleme Tedavisi

Halk arasında soğuk soğuk terleme olarak da kullanılan hiperhidrozun kelime anlamı aşırı terlemedir. Terleme, vücudun kendini serinletmesi için kullandığı en önemli yollardan biridir. Hiperhidrozlu insanlar ısı kontrolü için gerekenden çok fazla ter salgılarlar.

Bölgesel aşırı terleme genellikle koltukaltı, el veya ayak içinde görülür. Nadiren yüzde de görülebilir. Her 100 kişiden birinde hiperhidrozun bir türü görülür.

Bölgesel aşırı terleme tedavisinde botox başarı ile uygulanan yöntemlerden biridir.

Botox, aşırı terleme tedavisinde (Hiperhidroz) nasıl etki eder?

Botox deri altına enjekte edilen bir ilaçtır. Yıllardır çeşitli tıbbi durumlarda, kırışıklık tedavisinde ve terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır. Botox, ter bezlerine ulaşan sinir iletilerini bloke ederek, ter bezlerinin ter üretimini geçici süreyle engeller. Etki uygulanan yerle sınırlıdır. Vücudun diğer yerlerindeki terleme, kesilmeden devam eder. Botox, yapıldığı bölgedeki duyu hislerini etkilemez, sadece ter bezlerini etkiler.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...