Meme Küçültme

Kadınlarda meme boyutları farklı farklıdır. Büyük memeye sahip olan kadınlarda farklı sağlık sorunları ya da estetik kaygılar olabilir. Rahatsızlıkların oluşmasını önlemek ve memelerin istenen boyuta gelmesi   için gerçekleşen operasyonlara meme küçültme operasyonları denir. Bu operasyonla fazla olan yağ dokusu ve göğüslere hacim veren dokular alınarak memelerin küçülmesi amaçlanır.

Memeleri istenen boyuttan büyük ve sarkık olan kadınların vakit kaybetmeden meme küçültme operasyonu olmasında fayda bulunur. Memelerin büyük olması vücudun anatomik yapısını bozduğu için bu operasyonlar estetik kaygının yanı sıra sağlık açısından da gereklidir. Baş, boyun ve sırt ağrıları, omurlarda düzleşme, omurga eğilmesi gibi sağlık sorunlarını da beraberinde geleceği için memelere yapılacak küçültme uygulamalarından faydalanmakta yarar vardır.

Memelerinin boyutlarından şikayetçi olan ve memelerinin verdiği rahatsızlıklardan dolayı endişe yaşayan herkes meme küçültme ameliyatı olmalıdır. Fiziksel gelişimini tamamlamış olan kadın ya da erkek fark etmeden herkes operasyon sürecine dahil olabilir. Erkeklerde de kadınlardaki gibi operasyon imkânı vardır. Kadınsı bir şekilde memelerin büyük olmasından rahatsız olan erkekler meme küçültme ameliyatı olabilir.  18 yaşından büyük kadın ya da erkek fark etmeden herkese operasyon yapılabilmesi mümkündür.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası 

Tüm operasyonlarda olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da önce ve sonra dikkat edilmesi gereken kurallar mevcuttur. Hekimlerin gözetiminde dikkat edilmesi gereken bu kurallar sürecin başarılı bir şekilde geçerek tamamlanmasına yardımcı olur. Operasyon öncesinde önemli olan tetkiklerin yapılarak hastaların uygunluğunun belirlenmesidir. Bu nedenle mamografi ve meme ultrasonu gibi tetkikler yapılarak hasta sürece hazırlanır. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmeli ve sigara kullanımı operasyon başarısını etkileyeceğinden mutlaka bırakılmalıdır. Operasyondan en az 6 saat öncesinde yeme içme eylemi sonlanmalı ve hasta anestezi koşullarına hazır olmalıdır.

Operasyonun başarılı geçmesinin ardından iyileşme süreci için gerekli olan kurallar mevcuttur. Genel olarak aksilik olmaması halinde gözetim yapılması için bir gece hastanede kalınması önerilir. Ağır bir şekilde yatak dinlenmesine gerek duyulmadan ağır sporlardan kaçınmak yeterlidir. Operasyon sonrasında ilk 4 hafta önemli olup koruma sağlanması adına yüz üstü yatılmamalıdır. Sporcu sutyeni kullanımı bu operasyon sonrasında en az 8 hafta kullanılmalıdır. Bu sutyen genel olarak iyileşme sürecini hızlandırırken aynı zamanda koruma sağlayıp toparlanmaya yardımcı bir üründür.

Meme küçültme operasyonlarında kişilerin endişelendiği bir konu da emzirmedir.  Emzirme durumu söz konusu olan kadınlarda süt kanallarına zarar vermediği için meme küçültme operasyonu yapılmasında sakınca yoktur. Meme küçültme ve diğer meme estetiği işlemleri genel olarak sağlıklı ve güvenli estetik operasyonlardır. İz kalma riski ve diğer operasyonlarda olduğu gibi oluşabilecek enfeksiyon, kanama riskleri dışında herhangi bir risk barındırmazlar. Mutlaka hekim tarafından hastanın muayene edilmesi sonrasında uygun aday olması belirlenmeli ve uygun koşullarda doğru yöntemlerle operasyon süreci yönetilmelidir. Sağlık merkezlerinden randevu aldıktan sonra hastayla ilgilenen hekime beklentiler doğru aktarılmalı ve tedavi süreci hakkında tüm bilgiler detaylı bir şekilde hastaya aktarılmalıdır.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen bireylerin tedavi süreci dışında merak ettiği meme küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar? Sorusudur. Meme küçültme operasyonu gibi estetik işlemler herhangi bir sağlık sorunu olmadığı sadece estetik bir işlem olmasından dolayı SGK sisteminin karşılamadığı özel bir operasyondur. Yapılan tüm işlemler kişilere özel olarak uygulanmasından dolayı da maliyetler farklılık gösterir. Tedavi biçimi, yapılan işlem, hastanın durumu gibi etkenler maliyetlerin farklı olmasında değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka operasyon süreci hakkında bilgi alırken beklentiler doğru aktarılmalı ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiler öğrenilmelidir.

Fiyatlar merkezlere göre farklılık gösterirken bu durumun birçok nedeni bulunur. En önemli etken olarak ise merkezin konumu ve hekimlerin uzmanlık alanlarıdır. Operasyon öncesinde iyi bir araştırma yapılması adına tavsiyelerin dinlenmesi önemlidir. Uygun fiyatlı operasyon yaptırmak için riskli bir işlem yapılması hayati sonuçlar doğurabilir. Kaliteli cihazların kullanıldığı, deneyimli hekimlerle gerçekleşen operasyonlar maliyetli gibi görülse de oldukça başarılı sonuçlar alınabilir.

 

Meme Estetiği

Meme estetiği memelerin formlarını kaybetmesi, büyümesi ya da küçülmesi yanı sıra dikleştirilmesi için yapılan cerrahi müdahalelerdir. Hastanın durumu ve memelerindeki problemlere bağlı olarak operasyon değişkenlik gösterir. Önemli olan memelerin boyutlarında beklentilerin karşılanabiliyor olması ve hekim muayenesi sonrası uygunluk belirlenmesidir.

Estetik uygulamalarda mutlaka bir plan bulunmalıdır. Özellikle meme estetiği öncesi bir tedavi planı oluşturulması sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacaktır. Öncelikle meme estetiği işlemlerinde fiziksel muayene önem taşır. Bu fiziksel muayene sırasında hastanın beklentileri ve ihtiyaçları belirlenerek sürecin nasıl işlemesi gerektiği meydana çıkar. Sonrasında operasyon sürecinin hazırlık aşaması olan tetkikler yapılır. Tetkikler sayesinde hasta sürece hazırlanarak uygunlukları belirlenir ve operasyon başarılı bir şekilde sonuçlanır. Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme operasyonları meme estetiğinde uygulanan başarılı operasyonlardır. Hastanın durumuna göre şekillenir ve işlemler çeşitlendirilir.

Meme büyütme uygulamalarında implant seçimleri önemli iken meme dikleştirmede sarkma derecesine göre yöntemler belirlenir. Meme küçültme estetik operasyonunda ise fazla olan yağ dokusu belirlenerek hastanın durumuna göre küçülme sağlanır. Her işlem başarısını öncesi ve sonrasında belirlenen kurallara bağlar. Bu kurallara uyulması halinde hasta uygun aday olup süreci başarılı bir şekilde tamamlar.

Meme estetiği operasyonları estetik bir cerrahi müdahale olmasından dolayı mutlaka bir hekim eşliğinde genel anestezi kullanılarak ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Komplikasyon gelişimi ya da enfeksiyon oluşumu engellenerek yaşanabilecek riskler ortadan kaldırılmış olur.

 

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüslerin büyük olmasından dolayı estetik işlemlere duyulan ihtiyaç meme küçültme ameliyatının sıklıkla uygulanmasına neden olur. Estetik operasyonlarda başarılı bir sürece sahip olan bu operasyon günümüzde sıklıkla büyük göğüslere sahip kişilerde meydana gelen rahatsızlıkların önlenmesi için yapılır. Hastane ortamında genel anestezi altında yapılması gereken ameliyat mutlaka bir hekim tarafından yapılmalıdır. Operasyon süreci 2-3 saat içerisinde tamamlanarak hasta kendi odasına dinlenmesi için alınır. Beklentileri ve ihtiyaçları karşılamak için doğru yöntemlerin kullanılması önemlidir. Göğüs küçültme ameliyatı amaç olarak fazla olan yağ dokusunun risksiz bir şekilde vücuttan uzaklaştırılmasını benimser.

Her operasyonda olduğu gibi göğüslere yapılan küçültme operasyonlarında da farklı risklerin oluşması söz konusudur. Kanama, enfeksiyon ve dikiş izlerinde oluşabilecek iyileşme problemleri en sık görülen operasyon risklerindendir. Bu risklerin oluşmaması ya da önlenebilmesi için belirlenen tüm kurallara uyulmalı ve hekim gözetiminde olunmalıdır.

Meme küçültme operasyonu sonrasında hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkabilir. Hemşire gözetiminde yürüyebilir. Ameliyattan sonraki üçüncü gün ilk kontrolüne gelerek doktorun önerileri doğrultusunda yaşamına kaldığı yerden devam eder. Operasyondan sonra birinci ay yürüyüş dışında hiçbir spor aktivitesi yapılmamalıdır. Altıncı haftanın sonunda ise her türlü spor aktivitesini yapmaya başlayabilir.

Göğüs küçültme ameliyatında genel olarak iz kalma konusu akıllarda olur. İz kalma riski bir cerrahi müdahale olmasından dolayı mevcuttur. İzler kendiliğinden bir sene içerisinde ten rengini alabilecek şekildedir. Bazı izler ten rengini alırken bazı izler kişilerin vücut yapısına bağlı olarak silikleşir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...