Güzellik Uygulamaları

Özel Cilt Bakımları

Sağlıklı bir cilt, insanın görünüşünün en önemli parçasıdır. Cildimiz UV ışınları, makyaj, stres, hava kirliliği gibi...

Devamini Oku

Kalıcı makyaj diğer bir deyimle ‘mikro-pigment uygulaması’, steril ve tek kullanımlık bir iğneyle deri yüzeyinin hemen altına anti alerjik boyaların aşılanması işlemidir. Anti alerjik boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermezler. Kozmotik dövme sayılabilecek bu işlemler sayesinde kaş, göz veya dudaklarda doğal cilt rengiyle uyumlu makyaj uygulanır. Bu sayede ciltteki bazı ufak kusurlar veya anatomik bozukluklar giderilir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?   

Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. İğnelerle cildin üst tabakasına uygulanır. Bu bir dövme uygulaması değildir. Boyanın cildin çok daha derin tabakalarına uygulama işlemine dövme uygulaması denir. Kalıcı makyajın yanında kalıcı kaş da uygulanabilir ayrıca kalıcı makyaj ile dudaklar daha kalın ve dolgun gözükebilir. Kalıcı makyaj uygulamasında cilt çabuk iyileşir. Uygulama sonrasında kişiler normal hayatlarına devam edebilirler. Hafif batma şikâyeti oluşabilir. Uygulama bölgesinde oluşacak rahatsızlığı en hafife indirmek amacıyla yüzeysel anestezi uygulaması veya bir doktor tarafından lokal anestezi yapılabilir. Uygulama süresi cildin nemi, kişinin hassasiyeti, elastikiyeti gibi faktörlerle değişiklik gösterse de ortalama 2–3 saat sürer.

Kalıcı makyajdaki pigmentasyon(renk), kişiye göre değişmekle beraber 2-6 sene de % 30-60 azalabilir.

Kalıcı Makyaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

    2 gün uygulama bölgesine su değmemeli,

    Güneşlenmemeli, solaryuma girmemeli,

    Makyaj uygulaması üzerinde oluşan kabuklar asla koparılmamalı,

    Uygulama bölgesine günde 3–4 kez bir hafta boyunca Bepanthene krem sürülmeli,

    21 gün bölgeye peeling uygulaması yapılmamalı,

    Sigara ve alkol alımı yoğunsa azaltılmalı.


Uygulamadan 25 gün sonra kalıcı makyaj tekrar kontrol edilerek rötüş yapılır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

    Seyrelmiş, bozuk, kısa kaş şekillerinde,

    Lekeler, yara izlerinde,

    Tıbbi bir nedenle kaşı dökülenlerde,

    Yeniden şekil vermek amacıyla,

    Göz etrafına sürmeli görüntü vermek için,

    Küçük gözleri daha büyük göstermek için,

    Az kirpikleri dolgun göstermek amacıyla,

    Yakın gözleri daha ayrık göstermek için,

    Makyaj ihtiyacını azaltmak için,

   Dudakları belirgin, dolgun göstermek, düzensiz dudak çevresini, asimetrik dudakları, eksik çatlak ve belirsiz dudak çevresini düzeltmek için,

   Kaza, ameliyat sonrası şeklini kaybetmiş dudaklara şekil ve doğallık vermek için uygulanabilir.Renksiz dudakları renklendirmek için,

    Yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesinde,

    Kemoterapi sonrası kaş, kirpik dökülmesinde,

    Göz bozukluğuna bağlı makyaj yapma güçlüğünde,

    Kozmetik ürünlere karşı alerjik reaksiyon olan kişilerde


Kalıcı Makyaj Uygulanmaması Gereken Durumlar Nelerdir?

    Kanama, pıhtılaşma bozukluğu olanlara, kan pıhtılaşmasını önleyici ilaç alanlara,

    Şeker hastalarına,

    HIV virüsü taşıyanlara,

    Hemofili hastalarına,

    Kemoterapi altındaki hastalara,

    İmmün sistemi bozuk olduğu bilinen hastalara,

    İleri kalp ve akciğer hastalarına kesinlikle uygulanmamalıdır.


Çocuklarda 18 yaş altı uygun değildir. Geliştikleri ve hücreleri hızla yenilendiği için kalıcı maddeler bozulur veya şekil değiştirebilir. Psikolojik durumu iyi olmayan, saplantılı, isteklerinde kararsız veya farklı beklentileri olan kişilerde de dikkatli olunması gerekir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nedir?

Kalıcı makyaj fiyatları, yapılacak uygulamaya ve bölgeye göre değişmektedir. Kesin bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...