Meme Dikleştirme

Herhangi bir nedenden dolayı sarkan ya da deforme olan göğüslerin dik hale getirilmesi, toparlanması ve istenen görünüme kavuşması için gerçekleştirilen uygulamalara meme dikleştirme estetik operasyonları denir. Meme dokusuna yeni bir form kazandıran ve daha dik görünmesini sağlayan başarılı bir uygulama olup cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Meme dokusunda gevşeme ve sarkma olması, kilo alıp vermeden dolayı form kayıpları gibi durumlarda memelere dikleştirme operasyonu uygulanması tavsiye edilir. Özellikle gebelik ve hamilelik süreçlerinden sonra memelerde oluşan deformasyonların giderilmesinde başarılı sonuçlar alınan isteğe bağlı bir uygulamadır.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatları memelerin durumlarına göre farklı teknikler kullanılarak yapılır. Göğüslerin yaşadığı deformasyon seviyelerine göre belirlenen tekniklerin hepsi cerrahi müdahale gerektirir ve hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Deri çıkarılması ve sarkmış olan derinin kesilerek alınması dikleşme sağlaması amacıyla gerçekleşen bir uygulamadır.

Hafif derecede bir sarkma mevcut ise meme başından toparlama yapılması yeterli olur. Orta seviyede bir sarkma bulunuyorsa lolipop şeklinde bir kesi açılarak gerekli olan toparlama sağlanabilir. Bu tekniklerin yanı sıra ileri derece bir sarkma mevcut ise bu teknikte ters T şeklinde bir kesi açılması gerekmekte ve dikişle toparlama yapılmaktadır. Tüm teknikler hekimler tarafından komplikasyon oluşmasına izin vermeden kısa sürede göğüslerin toparlanmasını sağlar. İlk aylar ödem ve şişliklerin görülmesi normal olup birkaç ay içerisinde göğüsler nihai şeklini alacaktır. Bu nedenle endişe edilmeden hekim önerilerine uyulması tavsiye edilir.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Nasıl Bir Süreçtir?

Meme dikleştirme operasyon içeren bir estetik uygulama olması nedeniyle öncesinde mutlaka bir hazırlık aşamasına gerek duyulur. Hastanın uygun olup olmadığına bakılması için meme mamografisi ve ultrason gibi tetkiklerin yapılması gereklidir. Bu tetkikler sonrasında hasta bilgilendirmesi yapılarak operasyon sürecine hazırlık aşamasına geçilir. Hastanın kullandığı herhangi bir ilaç ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmelidir. İyileşme sürecinin hızlanması ve enfeksiyon riskine karşı mutlaka sigara kullanımı operasyon öncesinde bırakılmalıdır. Operasyondan 6 saat önce yeme içme kesilmeli ve hekimin önerilerine harfiyen uyulması önerilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci dahil olmak üzere bazı kurallar mevcuttur. Komplikasyon gelişmesini önlemek için bir gece hekim gözetiminde kalınarak ağrı kesici kullanımı olmalıdır. Operasyon bitiminde taburcu olduktan sonra 4. Gün duş alınması önerilirken bir hafta içerisinde normal yaşama dönülebilir. İlk bir ay önemli olmasından dolayı memelerin üzerine yatılmaması gereklidir. Bir ay sonra zorlanmamak kaydıyla hafif sporlara başlanabilir. Operasyonlarda artık kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınması gibi bir durum söz konusu olmayıp önerilen zamanlarda kontrollere gidilmesi yeterli olacaktır.

 

Meme Dikleştirme Fiyatları

Estetik uygulamalarda her yapılan işlem kişilere özel bir plan oluşturularak yapılır. Bu nedenle maliyetlerin değişiklik göstermesi normal bir durumdur. Meme dikleştirme fiyatları memelerin sarkma seviyesi, uygulanacak teknik gibi etkenlerden dolayı farklılık gösterirken aynı zamanda hekim ve hastane koşulları da maliyetlerin değişken olmasına neden olur.

Meme dikleştirme ya da herhangi bir meme estetiği uygulamasından önce mutlaka muayene olunması önerilirken merkezlerden randevu alınarak süreç hakkında detaylı bilgi alınması da hasta için avantaj sağlayacaktır.

 

Meme Estetiği

Meme dokuları birçok farklı nedene bağlı olarak deformasyonlara uğrayabilir. Yaşlanma, hamilelik, doğum, kilo alıp verme gibi nedenler başta olmak üzere birçok etken meme dokularını etkileyerek deforme olmasına neden olur. Memelerdeki estetik görünümün bozularak yeniden şekillendirilmesi adına yapılan estetik uygulamalara meme estetiği denir ve günümüzde sıklıkla tercih edilen operasyonların başında gelir.

Plastik cerrahlar tarafından yapılması gereken bu operasyonlar meme dikleştirme, meme küçültme ve meme büyütme gibi başlıklar altında toplanır. Kişilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişen operasyon tercihleri kişilere özel bir plan yapılarak gerçekleştirilir.

 

Meme Estetiği Kimlere Uygulanmalıdır?

Meme estetiği operasyonlarını yaptırmak isteyen bireylerin 18 yaşını yani bedensel gelişimlerini tamamlamış, herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan bireyler olması önemlidir. Meme dokusunda farklı nedenlerden dolayı form kayıpları olan, hamilelik ve emzirme süreçlerinden sonra memeleri sarkan ve şekil kayıpları yaşayan, memelerin büyük olmasından dolayı sağlık sorunları yaşayan ve memelerin küçük olması nedeniyle öz güven kaybı yaşayan herkesin göğüslerine operasyon yapılabilir.

Kilo vermek bir kriter olmasından dolayı kilo vermeyi hedefleyen ya da yakın zamanda gelişimini tamamlamış olan bireylerin operasyon kararı için acele etmemeleri önerilir. Bu tarz süreçler memelerin yapılarını olumsuz etkilemesinden dolayı operasyonun başarı oranını da etkileyecektir.

Günümüz gelişen teknolojisine bakılarak kısa sürede tüm estetik operasyonlar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden istemiş olduğu göğüs yapısına kolaylıkla kavuşabilir. Süreç sonunda ideal kiloya dikkat eder ve hekim önerilerine uyarsa sorunsuz bir şekilde süreci tamamlayabilir.

 

Meme Estetiği Ameliyat Süreci Nasıldır?

Memelerin deformasyonlarını gidermek için ihtiyaç duyulan estetik ameliyatlar hastanın durumuna göre şekillenen bir sürece sahip olup genellikle 2-3 saat süren genel anestezi altında yapılan uygulamalardır. Operasyon fark etmeden genel olarak meme uçlarında bir iz kalma durumu söz konusu olabilir. Bu izler meme dokusunun deformasyonun derinliğine göre değişmekte olup çoğu zaman zamanla kendiliğinden geçebilir. Kişinin ihtiyaçlarına ve meme dokusuna göre malzemeler, tedavi planı seçimi yapılır. Kaliteli malzeme kullanımı, öncesi ve sonrası sürece uyum sağlamak ve hekimin uygun koşullarda doğru tedaviyi uygulaması işlemlerin başarısını arttıran etkenlerdendir. Hasta için tüm meme operasyonlarından sonra özel bir sütyen giyilmesi önerilir. Bu sütyenin giyilmesindeki amaç daha hızlı toparlanma, koruma ve iyileşme sağlanmasıdır. Dikişler genellikle kendiliğinden eriyen ipliklerle yapıldığından dikiş alınma işlemi olmazken, merkezlere bağlı olarak dikiş alımları değişiklik gösterip bir hafta sonra pansuman yapılarak alınması gerçekleşir. Kişiler bir hafta 10 gün içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilir. Meme estetiği operasyonları sonrasında ağır sporlardan bir ay kadar kaçınılması ve meme üzerine yatılmaması önerilir. Hekimler süreç öncesinde hasta uygunluğunu belirlemek adına mamografi ve ultrason gibi tetkikler yapar ve süreç sonunda da iyileşmeyi gözlemlemek için bu tetkiklere devam eder. Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları için mutlaka muayene olunması ve beklentilerin doğru aktarılması önemlidir. Maliyetlerin ve operasyon sürecinin kişilere özel bir plan dahilinde yapılmasından dolayı mutlaka farklılıklar yaşanacaktır. Bu nedenle en detaylı ve sağlıklı bilgi alımı merkezlerden randevu alınarak bir hekimle görüşme olacaktır. Randevu alınarak yapılan görüşmelerde hekimler tüm bilgileri hastalara aktararak detaylı süreci anlatabilir. Hekimlerin uzmanlık alanları, merkezin konumu, uygulanacak operasyon ve kombin yapılması gereken operasyonlar, hastanın durumu gibi etkenler fiyatların değişmesine neden olur. Bu etkenlerin iyi araştırılması ve operasyon kararının verilmesi gereklidir. Mutlaka işlemlerin tümü hastane ortamında hekimler eşliğinde gerçekleşmelidir. Bu sayede işlemlerin başarılı olması ve komplikasyon riski oluşması önlenmiş olur.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...