Serebral Palsi Sekelleri

Serebral palsi; doğum esnasında bebeğin oksijensiz kalması sebebiyle beyinde oluşan hasar durumudur. Serebral palsi hareket, denge ve postürü (duruşu) etkiler. Serebral palsi belirtileri, hafiften ağıra kadar geniş spektrumda olabilir ve çocuk büyüdükçe kötüleşir. Tedaviyle çoğu çocukta belirgin gelişim sağlanabilir. Serebral palsili çocuklarda tedavi gerektiren başka durumlar da olabilir. Bunların arasında entellektüel yetersizlik, öğrenme zorluğu, nöbetler, anormal duyu, görme, duyma ve konuşma sorunları sayılabilir. Serebral palsili çocuklarda adelelerde kontraktür denilen gerginlik ve sertlik durumu ortaya çıkar. Bu durumda fizik tedavi ve cerrahi müdahale ile gevşetme gerekebilir.

Bilgi ve Randevu Formu
Hemen sizi arayalım

Gizlilik Beyanı

Misafirlerimizin sağlık grubumuzu tanıması ve hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olması; bunun yanı sıra vizyon ve misyonumuzu bu vesileyle sizlere yansıtmak ve web aracılığıyla sizleri bilgilendirebilmek bizim önceliğimizdir.


Dolayısıyla; şu anda bulunduğunuz web sitemiz ve mikrositelerimizi hiçbir kişisel bilginizi paylaşmak mecburiyetinde olmaksızın ziyaret edebileceğinizi bildirmek isteriz. Bununla birlikte; sağlık grubumuzdan çeşitli konularda bilgi edinmek üzere web sitelerimizde özgür iradenizle paylaşabileceğiniz; ad, soyad, telefon numarası, e-posta ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel durumunuzu yansıtacak hiçbir bilginin 3. kişilerle paylaşılmayacağını önemle ifade ederiz.


Bu yönde siz misafirlerimizce web sitemiz üzerinden paylaşılan kişisel bilgileriniz; yalnızca sağlık grubumuz tarafından ve talebinizi gerçekleştirme doğrultusunda olmak üzere iş ortaklarımızca amacına uygun olarak kullanılabilecektir.


Sağlıklı Günler Dileklerimizle...